Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

31.08.2010 | | Rubriik: Uudised

Kihelkonnapäevad ümber kiriku
Möödunud nädalal peeti Kosel kihelkonnapäevi, mille üritused keskendusid kiriku ja pastoraadi ümber.
Külla oli tulnud Hollola sõpruskogudus, toimusid kohtumisõhtud koguduse õpetaja Mare Palgi ja kirjanik Tõnu Õnnepaluga pastoraadi ruumes. Õnneloosigi keerutati koguduse heaks – saadud tulu läheb kirikuraamatute restaureerimiseks. Sugupuu uurimisest huvitunud said osaleda genealoogiaseltsi õppepäeval.
Vaimulikku kinnitust ja hingelist tuge pakkusid ööpalvus ja kuldleeripüha, vahelduseks turumelule sai kuulata orelimuusikat. Kuulati ülevaadet koguduse ajaloost ja Kose kihelkonna mõisatest. Päevade lõpetuseks andsid kirikus kontserdi Hanna-Liina Võsa, Lembit Saarsalu ja Merle Kollom.

Orelid hüüavad koos
Seoses orelimeister Hardo Kriisa 70. sünnipäeva ja Pärnu Eliisabeti kirikus asetleidva orelipühitsusega toimus 27. augustil suur Orelite Üheshüüdmine.
Kell 18 mängiti Kriisade traditsiooni edasikandja auks üle Eesti Kriisade orelitel, ühtlasi tunnustades meie oreliehitust ja -mängu. (Fotol orelimeistrite Kriisade mälestuskivi.) Üheshüüdmise eestvõtjad olid Rakvere Kolmainu kogudus, Virumaa Muuseumid ja Rakvere rahvamaja. Orelit lubati mängida ka Võru, Suure-Jaani, Kaarma, Pindi ja Paide kirikus ning ehk mujalgi.

Heade soovidega kooli
Viljandi koolilapsi, lastevanemaid, praegusi ja endisi haridustöötajaid oodatakse täna, tarkusepäeval, pärast aktuste lõppemist Jaani kirikusse kontsert-mõtisklusele, et anda algus uuele kooliaastale. Oma parimad soovid ja mõtted annavad edasi Viljandi linnavolikogu esimees Tarmo Loodus ja linnapea Kalle Jents, mõtiskleb õpetaja Allan Kährik. Musitseerivad Anu ja Triinu Taul ning Tarmo Noormaa.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)