Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

24.08.2010 | | Rubriik: Uudised

 Luterlikul Maailmaliidul on uus president
Luterlik Maailmaliit valis oma uueks presidendiks senise Jordaania ja Püha Maa luterliku piiskopi Munib Younani (fotol).
1950. aastal sündinud Younan, kes sai 300 poolthäält 360st, on õppinud teoloogiat ka Helsingi ülikoolis. Edaspidises töös soovib vastne president keskenduda koostööle ja diakooniale, samuti kristliku sõnumi mõistetavakstegemisele juutide ja muslimite kogukonnas, erinevate uskkondade lähendamisele. Younan loodab kiriku koostööle, et vähendada antisemitismi ja islamifoobia ilminguid.
Luterlikku Maailmaliitu kuulub 145 liikmeskirikut 79 maalt, kes esindavad ligikaudu 70 miljonit kristlast.

Õigeusu kiriku esindaja külaskäik
EELK Konsistooriumi külastas Moskva patriarhaadi all oleva õigeusu kiriku välissuhete osakonna aseesimees iguumen Filipp (fotol paremal).
Kohtumisel EELK välissuhete assessori praost Tiit Salumäega arutati kahe kiriku omavahelisi suhteid ning hinnati kõrgelt pikaajalist ajaloolist läbikäimist ja häid kontakte. Jutuks tuli ka järgmisel aastal toimuv Peterburi Jaani kiriku avamine ning eestikeelsete koguduste teenimise teema Vene Föderatsioonis, eeskätt Peterburis ja Moskvas. Samuti peatuti võimalikul kohtumisel Moskva patriarhaadi välissuhete osakonna esimehe metropoliit Hilarioniga selle aasta septembris Tallinnas.

Vanglakaplanite konverents Rootsis
Täna lõpeb Rootsis Stockholmis viis päeva kestnud rahvusvaheline vanglakap­lanite konverents «Unustatud inimesed».
Ligi 300 vanglakaplanit seitsmest maailma regioonist kõneles töötubades; vaatas filme ja vahetas kogemusi, samuti kuulas ettekandeid inimõiguste kaitsest. Eestist osales konverentsil neljaliikmeline kaplanite delegatsioon eesotsas vanglate peakaplani Johann-Christian Põderiga, EELK Konsistooriumist oli kohal diakooniatalituse juhataja Avo Üprus.
EK

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)