Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

17.08.2010 | | Rubriik: Uudised

Jaan Nuga Jaan Nuga

Torm räsis Palamuse kirikut ja kabelit
Tormituuled murdsid Palamuse kirikuaias ja kaitsealuses pargis ridamisi puid, üks neist langes kiriku katusele, lõhkudes uue kivikatuse mitmest kohast. Tõsiselt sai kannatada ka kiriku kõrval olev kabel (fotol), kus tuul rebis vana eterniitkatuse sisse suured augud ning hävitas osa katuse roovidest.
Õpetaja Jaan Nuga on esiotsa üsna nõutu, sest väljaminekud kahjustuste parandamiseks on päris suured: «Kabelil tuleb ilmselt terve katus ära vahetada, kuna sellist vana, väikse sammuga eterniitplaati enam kuskilt ei saa, kui just kellelgi prügikasti kõrval ei vedele. Kindlasti taotleme ka riigilt toetust,» sõnas Nuga.

Praost arutles naise ja mehe suhete üle
Läinud nädalal Käärikul toimunud metsaülikoolist võttis mitme lektori ja ühiskonnategelase seas osa ka Tartu praost Joel Luhamets, kes arutles paneeldiskussioonis koos Rein ja Mare Taageperaga naise ning mehe vahelisest usaldussuhtest.
Metsaülikool toimub  2005. aastast, pöörates tähelepanu ühiskondlike probleemide analüüsile. Igal suvel kogunevad Käärikule eri valdkondade spetsialistid ja üliõpilased, et koos vabas õhkkonnas otsida lahendusi Eesti kodanikuühiskonna kitsaskohtadele.

Eesti Kirik nüüd ka Facebookis
Lisaks Eesti Kiriku kodulehele saab uudiseid, arutelusid ja pilte jälgida internetis ka sotsiaalvõrgustikus Facebook asuval Eesti Kiriku fännilehel .
Ootame uusi ja vanu lugejaid fännilehele mõtteid ja uudiseid vahetama ning ettepanekuid, pilte ja emotsioone jagama. Loome üheskoos mõnusa ja toetava veebikeskkonna, teavitame üksteist eelseisvatest kirikuelu sündmustest ning analüüsime ühiskonda kristlikust vaatenurgast. Osalemiseks on vajalik konto olemasolu suhtlusportaalis Facebook.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)