Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

10.08.2010 | | Rubriik: Uudised

Altari lahkumispidu
Nõo kiriku nimepäeval, lauritsapäeval, liitus traditsiooniliselt sel ajal peetavale kuulutusnädalale väike lahkumispidu. Umbes poolsada aastat kirikus olnud väike altar (fotol) tagastati selle omanikule Kambja kogudusele. Jumalateenistusel jutlustas ja võttis altari vastu praost Joel Luhamets.
Väike altar pärineb Kambja kihelkonnas asuvast Krüüdneri palvemajast ja sattus Nõkku 1950. aastatel. Toonane koguduse õpetaja Harald Tammur tõi suletud palvemajast ära kaks positiivorelit ja altari. Nüüd soovis altari omanik selle ise kasutusele võtta.

Saarerahvas pidutses
Hiiumaal tähistati Pühalepa kiriku 755., Suuremõisa mõisa 250. ja kooli 90. aastapäeva. Peeti ajalookonverents, kus Pühalepa kiriku (fotol) ja koguduse ajaloost rääkis juhatuse esimees Antti Leigri.
Kirikus oli ansambli Heinavanker kontsert ning kontsert-jumalateenistus, kus kaasa teenis koguduse koor Anna.
Kiriku aastapäeva jumalateenistusel teenisid piiskop Einar Soone, koguduse varasem õpetaja Enn Auksmann ja puhkusel olevat õpetajat Kristjan Simsonit asendav õpetaja Aare Vilu.

Huvitav maalinäitus Viimsis
Klassikalist maalikunsti õppinud tuntud kunstnik Tiina Tammetalu, kes on eksperimenteerinud lõuendil liiva, vee, kivipuru ja muu taolisega loodusest inspireeritud värvinüanssidega, katsetab vastsetel maalidel Pekingis n-ö veega maalijatelt õpitud uue tehnikaga.
Näitusel on kuus maali sarjast «Exodus» (väljarändamine). Pildid on inspireeritud Moosese 2. raamatust, selle seadustest ja käskudest ning harjumuspärase eiramisest. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni, kirik on avatud teisipäeviti, neljapäeviti ja jumalateenistuste ajal.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)