Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

21.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Kõrgkoolides valiti õppejõude
Tartu ülikooli nõukogu valis mais professoreid ja nimetas audoktoreid. Kirikuloo professoriks valiti dr Riho Altnurme, kes on ka usuteaduskonna dekaan, ja süstemaatilise usuteaduse professoriks dr Anne Kull usuteaduskonnast.
Usuteaduse instituudi usuteaduskonna nõukogus hääletati dotsentide ametikohtade täitmist. Valituks osutus dr Jaan Lahe võrdleva usundiloo ja dr Urmas Nõmmik Vana Testamendi õppetooli dotsendiks. Kirikuloo õppetooli dotsendi ametikoht jäi täitmata, sest esitatud kandidaat ei osutunud nõukogu poolt valituks.
 
Eksam sooritatud
Õiguse taotleda ordineerimist preestriametisse said sel aastal neli usuteaduse instituudi pastoraalseminaris 15. juunil pro ministerio eksami sooritanut.
Oma teadmisi ja praktika käigus saadud kogemusi kaitsesid diakonid Tõnis Kark, Tiina Kliiman ja Tiina Ool pastoraal­seminari 15. rühmast ning diakon Eha Kraft 14. rühmast.
Tõnis Kark on kaitseväe kaplan, Tiina Kliiman teenib loomisjärgus Mustamäe kogudust, Tiina Ool on Kuressaare koguduse noortejuht ning Eha Kraft Tallinna Püha Vaimu koguduse pühapäevakooli juhataja.

 Esitleti uut plaati
Möödunud teisipäeval oli Nõo Püha Laurentsiuse kirikus meeleolukas õhtu, millega tähistati legendaarse kirikuõpetaja Martin Lipu (1854–1923) vaimuliku ametisse asumise 130. aastapäeva ja koguduse meesansambli kolmandat heliplaati «Nõo Lipp» (fotol), millel kõlab 16 laulu.
Plaadiga tutvustatakse koguduse kunagise õpetaja tekste, mida omal ajal on viisistanud paljud muusikud. Ansamblis laulab seitse lauljat, nende hulgas koguduse õpetaja Mart Jaanson.

 

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)