Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

15.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Teenis Torontos eestlaste kogudust
Koju saabus Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Tauno Teder (fotol), kes oli Kanadas pool aastat sealse väliseestlaste koguduse pastoriks. Peapiiskop Andres Tauli teenitav Peetri kogudus on oma enam kui tuhande liikmega suurim väliseestlaste kogudus. Viimase üheksa aasta jooksul on Tauli kutsel alla aasta kestval lähetusel käinud üksteist vaimulikku EELKst.
Tedre sõnul oli tema põhiliseks tegevuseks koguduse teenimine kirikus ja Ehatares, inimeste külastamine ja seltsielust osavõtmine. Talitustest oli korraldada üks ristimine ja 14 matust. Et eestlaste noorem põlvkond on muutunud ingliskeelseks, siis tuli palju talitusi toimetada inglise keeles.

Raadio7 mängu võitja on selgunud
Raadio7 mängis maikuus sms-mängu, tutvustamaks Eesti Kirikut ning lehe lugejareisi Prahasse ja Tšehhimaale 19.–24. augustil.
Nelja finalisti seast loositi lõpuks üks reisilemineja, kelle reisiraha saigi kokku raadiokuulajate sms-mänguga. Meie reisiseltskonnaga liitub Annely Roos Pärnust, kes just Prahas tähistab oma sünnipäeva.
Kuna inimesed on oma plaanides muudatusi teinud, on jäänud reisile vabaks neli kohta. Kes soovib tulla koos meiega 19.–24. augustini Tšehhimaale, andku sellest teada tel 733 7790. Reis maksab 7390 krooni, mille sees on lennupiletid, ööbimine Praha hotellis koos hommikusöögiga ja kolm väljasõitu pealinnast. Lähem teave reisi kohta toimetusest.

Kuusalus loodi Laurentsiuse Selts
Kuusalus asutati MTÜ Laurentsiuse Selts. Selle organisatsiooni eesmärk on Kuusalu valla tutvustamine välismaal ja kodumaal ning kultuuriürituste korraldamine. Seltsi nimi on valitud püha Laurentsiuse järgi, kellele on pühendatud Kuusalu kirik. Laurentsiuse atribuut praerest on ka Kuusalu vapil.
Seltsi asutajate hulka kuuluvad Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalakas ja Sulev Valdmaa Jaan Tõnissoni Instituudist. Lähemalt seltsi tegevusest saab lugeda kodulehelt www.laurentsiuse-selts.eu/web/. Seal on võimalik ka oma mälu treenida ja mängida mälumängu Kuusalu kohta.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)