Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

02.09.2009 | | Rubriik: Uudised

Kirikute Maailmanõukogu keskkomitee sai uue peasekretäri

Täna lõpeb Šveitsis Genfis nädal aega kestnud Kirikute Maailmanõukogu keskkomitee kohtumine. Kirikute maailmanõukogu on ligi 400 eri kirikut ühendav oikumeeniline organisatsioon, mis püüab läbi kristliku ühtsuse kõnelda kaasa maailma põletavate probleemide lahendamisel.
Seekordsel kohtumisel valiti organisatsioonile ka uus peasekretär, senine juht Samuel Kobia pani ameti maha. Kirikute Maaailmanõukogu uueks peasekretäriks sai teoloogiadoktor Olav Fykse Tveit Norrast, kes seni on juhtinud kodumaa kiriku välis- ja oikumeenilisi suhteid.

Soome peapiiskop Paarma läheb pensionile

Soome luterliku kiriku peapiiskop Jukka Paarma esitas möödunud nädalal oma pensionileminekuavalduse.
Uusi peapiiskopikandidaate saavad valijamehed esitada 12. oktoobrist 12. detsembrini. Valijamehed, piiskopid ja lektorid ning koguduste esindajad nii Turu piiskopkonnast kui Soome teistest piirkondadest, kellest pooled on vaimulikud, pooled ilmikud, selguvad 16. septembriks. Uue peapiiskopi valimise päevaks on määratud 18. veebruar 2010 (teine voor vajadusel 11. märtsil). Uus peapiiskop alustab tööd 1. juunil ja pühitsetakse ametisse 6. juunil 2010. a.

Luterlik Maailmaliit planeerib tööd Aafrikas
Järgmisel esmaspäeval algavad Mbabanes Svaasimaal Luterliku Maailmaliidu konsultatsioonid organiseerimaks tööd Lõuna-Aafrikas.
Ligi 140 luterlikku kirikut ühendav organisatsioon on juba 1955. aastast keskendunud kristlikule tööle, evangelisatsioonile ja koostööle kohalikega kogu Musta Mandri ulatuses. See on olnud edukas ja viljakandev töö, kristlaste hulk on pidevalt kasvanud, loodud on ka hulk luterlikke alaorganisatsioone. Luterliku Maailmaliidu töö Aafrikas keskendub perekonnale ja seeläbi kogukonnale laiemalt. 

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)