Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

11.05.2010 | | Rubriik: Uudised

Maarja-Magdaleenasse oodatakse külalist
Koguduse vaimulik Aivo Prükk korraldab koos rahvamajaga kultuuriüritust «Õhtu külalisega». 14. mail oodatakse külla Tartu Peetri koguduse õpetajat Ants Toomingat, kes lisaks Tartu ülikoolis saadud teoloogilisele haridusele on omandanud ka näitejuhtimise eriala Tallinna Pedagoogilises Instituudis. Õhtu pealkiri on intrigeeriv – «Teater kirikus ja kirik teatris».
Esinevad ka asjaarmastajatest muusikud. Õhtud toimuvad kultuurimajas sooviga jõuda kogukonnas  nende gi inimesteni, kes kirikus ei käi, ütles Aivo Prükk.

Harju-Madise kogudus võõrustab sõpru
14. mail on Harju-Madise kirikus jumalateenistus, kus osalevad sõpruskoguduse Mynämäki esindajad Soomest Naantali praostkonnast. Jutlustab õpetaja Jouko Kotisalo, külalised teenivad kaasa ka lauluga.
Kogudusel on umbes paarkümmend aastat sõprussuhted mitme Naantali praostkonna kogudusega. Õpetaja Joel Siimu sõnul sattus külaskäigu päev juhuslikult kiriku nimepühaku apostel Mattiase päevale ehk madisepäevale.

Müügile on jõudnud uued Piiblid
Eesti Piibliselts on lasknud trükkida uue tiraaži keskmise suurusega Piibleid. Pool 2500sest tiraažist ilmub koos apokrüüfidega, nende kaas on neljavärviline, milles domineerib sinine, mis imiteerib vett, kujutades maailmamerd. Selle pühakirja kaanel on ratasrist. Hind 490 krooni.
Pool tiraažist ilmub apokrüüfideta, ka on kanoonilise Piibli kaas tagasihoidlikuma kujundusega, punaste kaantega. Hind 450 krooni. Mõlema pühakirja kaane- ja tiitellehe kujunduse autor on kunstnik Tiina Sildre. Uustrükis Piibleid sai osta möödunud nädala teisel poolel toimunud Balti raamatumessil Tallinnas.
Eesti Kirik

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)