Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

20.04.2010 | | Rubriik: Uudised

Palamusel alustas taas tööd pühapäevakool
Üle kuue aasta tegutseb Palamuse pastoraadimajas taas kord kuus pühapäevakool. Tegemist on lastevanemate ühise ettevõtmisega ning tunde viib koos paari abilisega läbi Ingrid Nuga. «Kuna mu noorim laps on kümnekuune, on mul tihtipeale üksi tervet tundi läbi viia üsna raske. Ja siis on kaks tublit emmet mulle abiks,» selgitab ta.  
Praegu käib pühapäevakoolis kümmekond last vanuses 2–6 aastat. Seni on kõikidest tundidest osa võtnud ka emad, sest mudilased on veel liialt pisikesed. Pisut üle tunni kestev kohtumine algab väikese loo jutustamisega, misjärel lauldakse, meisterdatakse ja süüakse kooki.

Kõlas eesti-soome vaimulik muusika
Pühapäeval esinesid Pärnu Eliisabeti kirikus tänapäeval loodud psalmimuusikaga Sibeliuse akadeemia õppejõud.
Üles astusid Juhani Haapasalo (fotol), Erkki Rajamäki ning Tartu Maarja koguduse kirikumuusik Elke Unt. Kontserdil kõlasid Juhani Haapasalo ja Elke Undi psalmid.
Elke Undi kinnitusel on kontserdi taustalooks pikaajaline koostöö.
«Mõlema maa kiriku jumalateenistused on läbi teinud uuendusi, Soomes varem ja Eestis hiljem,» rääkis Unt, kelle sõnul on Haapasalo olnud üks juhtivaid figuure Soome kiriku jumalateenistusmuusika uuendusprotsessides ja tema töö mõju on ulatunud ta õpilaste kaudu Eestisse.
EK

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)