Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

06.04.2010 | | Rubriik: Uudised

Kokkulepe on sõlmitud
Peterburi Jaani kiriku taastamistööd võivad jätkuda, sest 29. märtsil allkirjastasid kultuuriminister Laine Jänes, peapiiskop Andres Põder, Eesti Kontserdi direktori kt Marko Lõhmus, töid teostava Facio Ehituse nõukogu esimees Toomas Tromp, LHV panga juhatuse liikmed Indrek Nuume ja Erki Kilu ning DnB Nord panga juhataja Hans Pajoma jt laenulepingu, millega tagatakse kiriku taastamise teise etapi rahastamine.
Esimese etapi tööde maht oli 35 miljonit krooni, teise etapi mahuks on arvestatud 60 miljonit krooni, mille eest tehakse kõik sisetööd. Kirik peaks valmima järgmise aasta 20. veebruariks, esimene kontsert on kavas järgmisel päeval.

Aastapäevaüritused Tartus
Ajaloolise Eesti Üliõpilaste Seltsi asutamisest möödub täna 140 aastat. Sel puhul on neljal päeval ülikooli aulas akadeemiline loeng, mida peavad seltsi vilistlased prof Lauri Mälksoo, vanemteadur Kalle Olli, prof Mati Laur ja prof Priit Kogerman.
Kahel õhtul on seltsi majas poliitiline debatt riigikogu liikmete Lauri Vahtre, Marek Strandbergi, Mart Laari ja Hannes Rummi ning Euroopa Parlamendi liikme Indrek Tarandi osavõtul. Ülikooli raamatukogus on aga vaadata seltsi aastapäevale pühendatud näitus.
Pidustustele oodatakse arvukalt välisvilistlasi.
Seltsi lipp pühitseti 4. juunil 1894. aastal, sellest kujunes Eesti riigi ametlik lipp.  

Tütarlastekoor sai aukirja
Hiljuti oma 20. sünnipäeva tähistanud Pärnu Eliisabeti koguduse tütarlastekoor Elise sai juubeli puhul EELK aukirja. See on meeldiv tunnustus koorile, kes on silma paistnud mitmel rahvusvahelisel koorikonkursil.
Koori asutaja ja dirigent on Kai-Tõe Ellermaa, kooris laulab kaheksateist tütarlast. Juubelikontserdiks valmis tütarlastekooril uus plaat, järjekorras kolmas, pealkirjaga «Mu süda usub õnne», mida saab osta Pärnu koguduse kantseleist.

Eesti Kirik

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)