Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

16.03.2010 | | Rubriik: Uudised

Külalised Espoo piiskopkonnast
Möödunud kolmapäeval külastasid konsistooriumi Espoo piiskopkonna vaimulikud Soomest. Delegatsiooni juhtis piiskop Mikko Heikka, kes tutvustas piiskopkonda ja olulisi projekte alates kiriku kaastöötajatest kuni Interneti-lehekülgede kujundamiseni ja uuendusteni liturgias.
EELK ajaloost ja tänapäevast kõneles külalistele peapiiskop Andres Põder, kantsler Urmas Viilma andis ülevaate EELK majandusküsimustest. Koos arutleti mõlema kiriku jaoks oluliste teemade üle, tutvustati oma kirikute praegust olukorda ja vastati küsimustele.

Kontsert laste abistamiseks
Neljapäeval toimus Tartu Peetri kirikus Tartu Tamme Lions-klubi korraldatud heategevuskontsert pere ja kodu toetuse kaotanud laste abistamiseks.
Klubi on elu hammasrataste vahele jäänud laste toetuseks korraldanud kontserte üksteist aastat. Sedapuhku esinesid kirikus Tõnis Mägi, Bonzo, Alen Veziko, Andre Hein, Ingmar Päid ja Kristjan Matson ning Tõrva Tütarlastekoor Maie Kala juhatamisel.
Aastate jooksul on kristliku noortekodu kasvandikele kogutud raha eest võimaldatud ekskursioone ja spordipäevi, remonditud on nende eluaset Tartus Era tänavas. Muretsetud on õppevahendeid, muusikatarbeid ja mööblit.

Pärnu-Jakobi kogudus lõi töötute klubi
Esimene töötute klubi kokkusaamine on kirikumõisa saalis 16. märtsil, esialgse plaani kohaselt toimub kuni maikuuni kuus kohtumist.
Kohtumistel puudutatakse teemasid, kuidas töötuks jäämise tunnetega hakkama saada, CV koostamisest, rahalisest toimetulekust, edukast käitumisest intervjuul ja ettevõtlusest. «Klubi tegijad ei anna kellelegi tööd, vaid üheskoos püüame õppida, kuidas ja kust kellelegi sobivat tööd otsida,» märkis klubi eestvedaja, Pärnu Jakobi koguduse liige Heli Künnapas.
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)