Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

09.03.2010 | | Rubriik: Uudised

Käina kogudus väisas sõpru
Vabariigi aastapäeva tähistas Käina kogudus Lääne-Soomes Vampula sõpruskogudust külastades. Vampula liideti möödunud aastal Huittineni linnaga, mis on Keila sõpruslinn. Nii käisidki sõpradel külas Käina noored tantsijad ja Keila koor, kes esinesid pidulikul aktusel, mille korraldas sealne eesti selts. Pühapäeval osaleti Vampula kirikus (fotol) jumalateenistusel, teenisid koguduse õpetaja Keijo Plit ja Hiiumaa koguduste õpetaja Kristjan Simson.

Palju rõõmu laululastest
Kose koguduse õpetaja Mare Palgi rõõmustab laste lauluringi üle, mis koguneb kuulama piiblilugusid ja laulma. Kui sügiseni oli lastetöö soikus, siis nüüd käib 12–15 peamiselt viieaastast last kauaaegse lastetöö tegija Eda Reiniku, kahe leerist tulnud noore ja õpetaja enda õpetusest osa saamas.
Jõuluks õppisid lapsed jõuluevangeeliumi, sestpeale esitavad nad iga kuu esimesel pühapäeval kirikus perejumalateenistusel õpitud laule. Järgneb lastepäev, kuhu oodatakse ka neid lapsi, kes lauluringis ei käi. Mare Palgi sõnul on kirik avatud paik, kus kaasa tegutseda.

Rapla kogudus koostab arengukava
Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk ütleb, et kogudus on kiriku eeskujul hakanud koostama arengukava. Juhatuse liige Mari Pervik on aktiivne inimene ja kogub kokku arvamused koguduse eri valdkondade olukorrast.
Mihkel Kuke sõnul on koguduse nõukogu uued liikmed aasta jooksul oma ametisse sisse elanud ja nüüd võeti see mõtlemist aktiveeriv töö ette, valmis loodetakse arengukava saada aasta lõpuks.
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)