Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt 20.01.10

19.01.2010 | | Rubriik: Uudised

Alliansspalvenädalal annetati Haiti kannatanuile
Möödunud nädalal, mil peeti palvusi ja jumalateenistusi paljudes paikades üle Eesti, koguti annetusi ka Haiti maavärina ohvrite abistamiseks. Peapiiskop Andres Põder kutsus kogudusi palvetama ohvrite, kõigi kannatanute ja sealse olukorra parenemise pärast ning võimaluse korral tegema annetust või läbi viima korjandust abivajajate toetuseks.
Katastroof, mis toimus Kariibi mere saarel, on tohutute mõõtmetega, kannatanuid on üle 3 miljoni inimese. Maavärinas hukkus ka Port-au-Prince’i peapiiskop Joseph Serge Miot ning hävisid pealinna kirikud, ka peakatedraal (pildil sisevaade). Rohkem kui 80% haitilastest on katoliiklased, protestante on ligi 16%.
Tallinna Jaanis alustas taas töötute klubi
Tallinna Jaani kogudus koostöös CV-online’iga alustas taas töö kaotanud spetsialistide, juhtide ja ametnike koolitusega, mis kannab nime «Töötute klubi». Kokku saadakse kaks korda kuus.
Juba alustanud kursuse vastu on olnud suur huvi, registreerunutest alustas kooskäimist 45 inimest.
Usundiõpetus on koolile kohustuslik
Valitsus kinnitas möödunud nädalal oma määrusega uuendatud põhikooli ja gümnaasiumi riiklikud õppekavad, millele üleminek algab 2011. aasta sügisest. Gümnaasiumi riiklik õppekava sisaldab ka usundiõpetuse, riigikaitse, majandus- ja ettevõtlusõppe, karjääriõpetuse ja uurimistöö aluste valikkursuste kavu.
Usundiõpetus peab kehtestatud sätte kohaselt olema mittekonfessionaalne ning selle õppimine on vabatahtlik, kuid kool on kohustatud usundiõpetust õpetama, kui seda soovivaid õpilasi on gümnaasiumiastmes vähemalt 15.
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)