Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

26.08.2009 | | Rubriik: Uudised

On ilmunud tasuta levitatav ajakiri tööotsijale
Alates 24. juulist on üle Eesti igal inimesel võimalik lähimast R-kioskist küsida tasuta ajakirja Töö Teataja.
Ajakirja koostamisel on sotsiaalministeeriumi spetsialistid, tööinspektsiooni juristid ja töötukassa konsultandid toonud hõlpsasti mõistetaval viisil välja hulgaliselt praktilisi soovitusi, mida igal tänasel tööotsijal, olenemata tema vanusest, rahvusest või haridusest, on kindlasti kasulik teada. Lugeda saab ka mõtlemapanevaid väljavõtteid noortekonkursi «Töötuse tont» parimatest töödest.
Nii eesti- kui venekeelne ajakiri Töö Teataja valmis projekti «Abiks tööotsijale» raames. Projekti rahastas Euroopa Sotsiaalfond.

Tallinna Jaani koguduses alustab tööd töötute klubi
27. augustil alustab kooskäimist koguduse ning CV-Online’i eestvedamisel moo­­­­dus­tatud töötute klubi töökoha kaotanud spetsialistidele, ametnikele ja juhtidele. Aktiivsesse tööellu aitavad naasta nimekad asjatundjad, intensiivset mõttetööd tehakse haridusplaani, uute väljakutsete, refleksiooni jms kallal. 
Esimesel kohtumisel analüüsitakse oma sisemist mina-pilti, metoodik Kristel Rannamehe juhendamisel koostatakse isiklik SWOT-analüüs ja kaardistatakse erinevad psühholoogilised minad.
Töötute klubi saab kokku seitsmel korral 27. augustist 31. detsembrini.

Teoloogilised kõrgkoolid kutsuvad õppima
Augusti viimasel nädalal ootab sisseastujaid rakenduskõrgharidus- ja magistriõppesse nii Tartu Teoloogia Akadeemia kui ka Usuteaduse Instituut.
Viimane kutsub õppima uudset sotsiaalvaldkonna mittetulundusühingutele orienteeritud magistriõppekava «Diakoonia ja sotsiaalteenused», kus õpitakse kahe aasta jooksul tundma Euroopas ja Eestis toimuvaid sotsiaalpoliitilisi protsesse, diakooniaorganisatsioonide juhtimist ja sotsiaalteenuste korraldamist.
Tartu ülikooli usuteaduskonnas alustab üle 50 esmakursuslase.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)