Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

02.03.2010 | | Rubriik: Uudised

Piiskop Einar Soone valiti taas Eesti Kirikute Nõukogu presidendiks
EKN valis järgnevaks kolmeks aastaks Eesti Kirikute Nõukogu presidendiks tagasi piiskop Einar Soone (pildil), kes on olnud selles ametis alates 1993. aastast.
Asepresidentideks valiti tagasi Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan ning Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu pastor Joosep Tammo.
Presidendi ja asepresidentide ülesandeks on koordineerida EKNi tegevust ja teda esindada. Samuti kuulub nende esindusülesannete hulka liikmete huvide kaitsmine.

Eenok Haamer sai kõrge autasu
Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev tunnustas teenetemärkidega kahtteist inimest, neist kõrgeima autasu pälvis Mustvee koguduse õpetaja titulaarpraost Eenok Haamer (pildil).
Teenetemärgid andis maavanem kätte vabariigi 92. aastapäevale pühendatud vastuvõtul Jõgeva kultuurikeskuses. Kaalukaima autasu – Jõgevamaa Vapimärgi võttis maavanemalt vastu 1963. aastast vaimuliku ametit pidanud Eenok Haamer, kes on ka vennastekoguduse eestseisuse liige, Tartu Teoloogia Akadeemia asutaja ja skautmaster. Ta on olnud ka Mustvee linnavolikogu liige.

Skaudid tähistasid maailma skautluse looja lord Baden-Powelli sünniaastapäeva
Lord Baden-Powell sündis 22. veebruaril 153 aastat tagasi Londonis. Sel päeval kandsid skaudid igapäevategemiste juures kaelarätikut. Alates eelmisest aastast tähistatakse kaelarätipäevaga ka Eesti skautluse rajaja Anton Õunapuu sünnipäeva 7. novembril.
Kõik maailma ligi 30 miljonit skauti kannavad ühise tunnusena kolmnurkset kaelarätikut, mis võib erineda värvilt ja kujunduselt vastavalt piirkondlikule kuuluvusele. Eesti Skautide Ühingu esinduskaelarätik on sinimustvalge värvikombinatsiooniga.
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)