Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

22.02.2010 | | Rubriik: Uudised

Martin Lutheri Ühing (MLÜ) pidas Põltsamaal oma korralist täiskogu
Pärast armulauaga palvust Põltsamaa kirikus peeti koosolek pastoraadis. Arutati 2005. aastal asutatud MLÜ kui juriidilise isiku staatust ning otsustati, et esialgu ühingut MTÜna ei registreerita. Ka katse sõnastada ühingu teoloogiline platvorm, milleks juhatuse liikmed olid eeltööd teinud, otsustati edasi lükata. Uude juhatusse valiti eelmisest koosseisust Tiina Janno, Tiit Kuusemaa, Andres Mäevere ja Vallo Ehasalu. Jaan Lahe asemele, kes palus ennast taandada, valiti Urmas Paju (pildil).

Avatud kirikute projekt «Teeliste kirikud» alustab uut, juubelihooaega 2010
Juba kümnendat aastat hoiavad Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) projekti «Teeliste kirikud» raames paljud Eesti pühakojad suveperioodil oma uksed turistidele avatud.
16. veebruaril lõpetati EKNi liikmeskirikute vaimulikele registreerimine aadressil www.teelistekirikud.ekn.ee/haldus/, aga projekti juht Kaisa Kirikal lubab veel arvestada hilinenud soove. Pärast andmete kontrollimist ning töötlemist antakse eelmiste aastate eeskujul välja projekti tutvustav tasuta buklett, mida on võimalik saada infopunktidest, liikmeskirikute keskustest ning projektis osalevatest kogudustest.

Üle Eesti peetakse jumalateenistustega ülemaailmset naiste palvepäeva
19. sajandil alguse saanud kristlike naiste ülemaailmse liikumise Maailma Palvepäev Eesti koordinaator Katrin Oidjärv kinnitab, et huvi palvepäeva vastu on Eestis, mis ühines ülemaailmse palvepäevaga 1990. aastate keskel, jätkuvalt suur. Jumalateenistused toimuvad üle Eesti, mitte üksnes suuremates keskustes Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Selle aasta juhtmõte on «Kõik elav kiitku Jumalat!», millest inspireeritult on palvetekstid koostanud Kameruni naised.
Reedel, 5. märtsil kell 18 toimub Tallinnas Nõmme baptisti kirikus (Puuvilja 4) oikumeeniline jumalateenistus, kus musitseerib Tallinna oikumeeniline naiskoor.
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)