Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

05.01.2010 | | Rubriik: Uudised

Kirikus kinke otsimas
Väike-Maarja koguduse pühapäevakoolis on saamas traditsiooniks, et 4. advendipühapäeval kogunevad lapsed koos peredega kirikusse. Kui esimesel aastal tutvustati lastele kirikut, siis nüüd etendasid nad juba jõuluevangeeliumi (Lk 2:1–20). Pühapäevakooliõpetaja Milvi Selbergi sõnul tulid koguduseliikmed ja lastevanemad hea meelega appi, sest mõni laps oli haigeks jäänud ja üks poiss võistlustel. Lapsi olid meeles pidanud head jõuluinglid, kes olid kirikusse peitnud kingitused.
Otsimispõnevust ja leidmisrõõmu jagus küllaga. Koos tegutsemine pakkus palju rõõmu nii väikestele kui suurtele.

90 aastat relvarahust

Pühapäeval mälestati üle Eesti minutilise leinaseisakuga Vabadussõjas hukkunud Eesti sõdureid, langenute mälestuseks helistati kirikukellasid ning heisati lipud. Tallinnas Vabadussõja võidusamba jalamil toimunud relvarahu sõlmimise mälestustseremoonial osalesid riigikogu esimees Ene Ergma, kaitseminister Jaak Aaviksoo, kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots, peapiiskop Andres Põder ning vabadusvõitlejate esindajad. Kohal oli vahipataljoni auvahtkond ja kaitseväe orkester.
28. novembrist 1918 kuni 3. jaanuarini 1920 kestnud Vabadussõjas langes lahingutegevuses 3588 Eesti kaitseväelast. Eesti ja Nõukogude Venemaa vaheline vaherahu hakkas kehtima 1920. aasta 3. jaanuaril kell 10.30.

Mitteabielulise kooselu seadustamisest
Justiitsministeerium on saanud seoses eri- ning samasooliste mitteabielulist kooselu puudutava analüüsiga üle 40 ettepaneku. Teiste hulgas laekus ministeeriumile ka Seksuaalvähemuste Kaitse Ühingu ja Eesti Gei Noorte ettepanek töötada välja partnerlusseadus.
Justiitsministeerium hakkab mitteabielulise kooselu seadustamist arutama kevadel, mil kõik ettepanekud on läbi vaadatud. Nende analüüsiga plaanitakse valmis jõuda 2010. aasta esimeses kvartalis.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)