Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

22.12.2009 | | Rubriik: Uudised

Jõulueelne palvus­hommikusöök Tallinnas
16. detsembril toimus Solarise keskuses Eesti palvushommikusöök teemal «Leides lootust kriisiajal», mis tõi kokku mitmeid Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelasi.
Ürituse eesmärk on luua ja arendada dialoogi kogu Eestit puudutavates küsimustes nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Tänavuse, arvult juba kaheksanda palvushommikusöögi juht ja auesimees oli riigikogu ja Paide Püha Risti koguduse liige Tõnis Kõiv.
Eestis on palvushommikusöökide traditsioon levinud lisaks Tallinnale üheksas maakonnas.

Ristimiskivid raiuti raamatusse
Muinsuskaitseamet esitles Merike Kurisoo raamatut «Ristimise läte. Ristimiskivid keskaegsel Liivimaal».
Ristimiskivi oli keskaegses kihelkonnakirikus üks tähtsamaid liturgilisi esemeid, mida kasutati esimese ehk ristimise sakramendi läbiviimisel. Sageli on keskaegsed ristimisnõud ka vanimateks säilinud kirikukunsti teosteks meie pühakodades. Kuigi keskajal oli ristimiskivi olemas peaaegu kõigis kihelkonnakirikutes, on neid tänapäevani alles väga vähe.
Raamatusse on koondatud andmestik rohkem kui 20 keskaegse ristimiskivi või nende fragmentide kohta.

Koguduse jõuluteenis­tused peetakse kirikus
Tänu Vanemuise teatri töömeestele on kirikusaali lakke paigaldatud kangale trükitud altaripildi koopia 19. saj lõpul tehtud fotost. Idee autor on Illar Kannelmäe, teostus Silja Paris.
Luunja vald kinkis peaaegu laeni ulatuva jõulukuuse. Esimese jõulupüha jumalateenistusel võetakse kasutusele uus puust altarilaud.
Loomulikult ei ole sellega Tartu Maarja kirik veel valmis. Hoone lagunemine on peatatud ja kirikusaal kujundatud nii, et seda saab koguduseelus kasutada.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)