Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

08.12.2009 | | Rubriik: Uudised

Kaunis kontsert Tartu Maarja kiriku taastamiseks
Jazzkoor HaleBopp Singers, Salvador Sax Kvartett, Tartu Saksikoor, meeskoor Gaudeamus, laulukoor Tarbatu ja Tartu Rahvaülikooli segakoor on pannud seljad kokku ning asunud rändama kõigi kollektiivide jaoks uutel radadel – 16.–17. sajandi muusikas (Pachelbel, Händel, Bach, Henry VIII) ning Briti saarte rahvaste traditsioonilistes meloodiates (enamasti The King Singersi seadetes). Laulukavaga «Uutel radadel» astutakse üles Tartu Maarja kirikus 19. detsembril ning sellega toetatakse kiriku taastamist.

Soome kristlik telekanal laieneb Eestisse
Järgmisest teisipäevast on Eesti vaatajatel, kel on kaabeltelevisiooni võrk, võimalus vaadata kristliku televisiooni TV7 saateid.
TV7 on 2003. aastal Soome Sanoma OY loodud telekanal, kus kõneldakse vabalt usuasjadest ning püütakse luua silda tavainimese ja koguduse vahel. TV7 programm koosneb piibliõpetusest, vestlus- ja uudistesaadetest, dokumentaalfilmidest, muusikast ning laste- ja noortesaadetest. Kanal on konfessioonidevaheline. Esilagu saab Eesti televaataja näha soomekeelset programmi, millele püütakse lisada subtiitrid, edaspidi loodetakse osa saateid tõlkida ning tulevikus toota ka osaliselt eestikeelset programmi.

Saku on jätkuvalt kogunemiskoht noortele
Sakus alustas Hageri kogudusest välja kasvanud MTÜ Noorteklubi Esik aktiivse noortetööga kolm aastat tagasi. Esimene üritus kandis nime «Esik» ning oli mõeldud noortega kontakti loomiseks ja kristliku usu tutvustamiseks, veidi hiljem lisandus üritussari «Soffa».
Tänavu oktoobris alustati (lisaks «Esikule» ja «Soffale») Alfa- kursusega, et jagada selget piibliõpetust kõigile soovijatele.
«Meie suureks imestuseks on kursusel enamasti just noored. Käime Sakus vähemalt kolm korda kuus ja alati tunneme, et oleme väga oodatud. Töö edeneb seal võimsalt ja väga ootame ka kiriku valmimist, sest Jumal on kogudust juba ehitamas,» sõnas ühingu liige ja eestvedaja Joel Reinaru.

Eesti Kirik

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)