Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt 10.02.10

09.02.2010 | | Rubriik: Uudised

Auhind Eesti, eestluse ja emakeele hoidmise eest
Riikliku Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna määras haridus- ja teadusministri juhitav komisjon emakeelse sõnakasutuse meistrile Ain Kaalepile, kes on mitme luulekogu, lavastuse ja kuuldemängu autor, tõlkinud paljude rahvaste kirjandust, avaldanud esseid ja arvustusi. Tema on ka üks kultuuriajakirja Akadeemia asutajatest ja oli selle esimene peatoimetaja.
Wiedemanni keeleauhind ja sellega kaasnev preemia 500 000 krooni antakse laureaadile üle vabariigi aastapäeval.

Vestlusring ajalehe ümber
Homme keskpäeval kogunevad Tartu Peetri koguduse liikmed taas kirikusse vestlusringi ja kõneks võetakse EELK oma ajaleht. Koguduse vastne õpetaja Ants Tooming ütleb, et idee arutada koguduserahvaga Eesti Kiriku artiklite üle tekkis tal hiljuti toimetust külastades.
Möödunud neljapäeval esmakordselt toimunud kokkusaamisele tuli kümmekond inimest, kellest osa oli juba kogu lehe läbi lugenud, osal jäi veel n-ö kodutöö teha. Uudne mõte pakkus huvi ja arutelu jätkus veel kohvilauaski. Nii et tere tulemast homme oma mõtteid avaldama.

Käivitus õpilasi liitev integratsiooniprojekt
Ida-Virumaal Illukal algas möödunud laupäeval kaheksandate ja üheksandate klasside õpilastele mõeldud eesti ja vene keeles toimuv kontsertvestluste ja töötubade sari «Südamest südamesse». Päeva alustati kontserdiga, kus esinesid väljapaistvad muusikud Pavlo Balakin, Madis Kari ja Ülle Rebane. Põhilise osa ajast täitsid töötoad, kus tutvustati muusikainstrumente, lauldi koos ja viidi läbi ekskursioon. Päeva juht oli laulja Pille Lill.
Projekti eestvedajad on Muusikute Täiendõppe Keskus ja Pille Lille Muusikute Toetusfond. 
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)