Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

19.08.2009 | | Rubriik: Uudised

Palamuse esmamainimisest möödub 775 aastat


21.–23. augustini tähistatakse Palamusel mitme ettevõtmisega paiga esmamainimise väärikat aastapäeva. Toimub paika tutvustava vaatefilmi esilinastus rahvamajas, avatakse kunstinäitus kihelkonnakooli muuseumis (pildil).
Samuti on kirikus kontserdid solistide ja Pärnu Linnaorkestriga ning Tallinn Baroque’iga. Viiakse läbi mälestushetk surnuaial. Pärast pühapäevast jumalateenistust, mis algab kell 11 kirikus, istutatakse liigirohkesse Palamuse parki puu.
1. jaanuari seisuga on Palamuse vallas elanikke 567 ja koguduses liikmesannetajaid 61.

Rahvusvaheline vana­usuliste pärimuskultuuri festival tulekul

20.–25. augustini toimub Tallinnas, Kallastel, Mustvees ja Tartus vanausulistele pühendatud festival «Peipus».
Kahel korral saab näha folkloorikava pulmadest Pok­rovka külas, kinomajas on dokumentaalfilmide programm, toimub hulk vaimuliku muusika kontserte. Eesti kunstiakadeemia õpitubades ja meistriklassides kõneldakse vanausuliste kirjapärandist, käsikirjaliste raamatute ja trükiste restaureerimisest ja vanavene kalligraafiast.
Festival lõpeb galakontserdiga Tallinnas Vene teatris.

Keskaja päevadel näeb unikaalseid leide

20.–23. augustini toimuvad Padisel keskaja päevad. Saab tutvuda hinnaliste leidudega, mis ilmusid nähtavale hiljutise tee-ehituse käigus ning annavad tunnistust seal juba 15.–16. saj asunud sakraalhoonest.
Kloostri juures toimub keskaja laat, saab näha etendust «Teekond valguse riiki». On mõeldud ka lastele, kelle jaoks on oma programm. Öisel palverännakul jalutatakse Padise kloostrist Harju-Madise kirikuni. Päevased tegevused algavad kell 12.
 

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)