Esileht » Uudis » Uudised »

Lugude kogumise võistlus lõppenud

19.04.2017 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kiriku poolt välja kuulutatud EELK 100. aastapäevale pühendatud lugude kogumise võistlus „Minu kodukogudus“ tõi toimetusse üle kahekümne võistlustöö.

Kuigi žürii pole veel lugusid lugenud ja hinnangut andnud, saab kinnitada, et toimetuse püstitatud eesmärk on kuhjaga täidetud. Soovisime innustada inimesi kirjutama oma lugu. Kirikusse jõudmisest ja kirikus olemisest. Oma hingekarjasest. Oma kirikust. Oma kogemustest koguduseliikmena.
Meile saatsid oma kirjatöö viis vaimulikku, ustavad koguduseliikmed, aga autorite hulgas on neidki, kes esitlevad ennast kiriku sõbrana. Kirjutatud tööd ei samastu ei sisu, mahu ega stiili poolest. On psühholoogilisi sisekaemusi, hingehoidlikke tunnistusi ja analüüsivaid pilke ajalukku, aga ka mitmeid oma koguduse ja vaimuliku tutvustusi.
Liigutavad lood kirjeldavad, mis ajendas kiriku lävepakust üle astuma ja kuidas kulges tee kogudusse. Saame lugeda, mida hindab koguduseliige oma hingekarjase juures. On kirjatöid, mis pakuvad sissevaate okupatsiooniaja kirikuellu, näiteks sellest, kuidas KGB endale vaimulikkonnast käsilasi värvata püüdis.
Saab ülevaate, mille poolest erines kirikuelu okupeeritud ja taasiseseisvunud Eestis. Miks asutati Tallinna Toomkool ja kuidas sai EELK endale lipu. Miks on kirikupingid tühjad ja mis innustab kirikulist uskuma. Võidutööd tehakse teatavaks pärast 1. juunit ja seejärel saab neid avaldada.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)