Esileht » Online » Online artiklid »

Lõputute raskustega maadelnud kirikuõpetaja otsustas lahkuda

23.08.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Halliste Püha Anna ja Karksi Peetri kiriku pastor Kalle Gaston paneb ameti maha, sest Halliste pühakoja katuse parandamine aina venib ja muud mured, millega maakoguduse õpetajal tuleb maadelda, on kurnavaks muutunud.

9. juulil kirjutas «Sakala» Halliste kiriku katuse remondist, mis pidanuks valmis olema juba 20. aprilliks, aga polnud tol hetkel veel alanudki. Olukord ei ole ka praeguseks muutunud.

«Tellingud on püsti, aga tehtud pole seal midagi,» lausus Kalle Gaston.
Seda, et töö pole ikka veel alanud, kinnitas ka ehitust organiseeriv Aavo Moks. Ta lubas sellega siiski järgmisel nädalal algust teha ja lõpetada juba käesoleva kuu sees.

Lubatakse pihta hakata

Aavo Moks on isik, kes tagab osaühingule Mulgi Maaehitus muinsuskaitseobjektil tegutsemiseks vajaliku loa. Halliste kogudus on lepingu sõlminud just Mulgi Maaehitusega, aga selle juhi Madis Randaru sõnul korraldab Moks kiriku katuse remonti väljaspool ettevõtet.

Muinsuskaitseameti Viljandimaa vaneminspektor Anne Kivi rääkis, et kohtus Aavo Moksi ja teiste Mulgi Maaehituse esindajatega möödunud nädala algul ja leppis nendega kokku, et tööd alustatakse esimesel võimalusel. Probleem õigel ajal pikendamata jäänud muinsuskaitseameti loaga, millele Moks juulist viitas, on Kivi sõnul nüüdseks lahenenud. «Paberimajandusega on kõik korras.»

Anne Kivi lausus, et kui töö ei alga ka järgmisel nädalal, tuleb asjale konkreetsem käik anda. «Ehitus on pikalt veninud, kuigi kogudus maksis raha ette. Oleks väga inetu, kui ehitajad nüüd ka alt veaksid,» lausus Kivi.

Kalle Gaston ei osanud öelda, kui palju hiljutised tormid ja sajud on katkist katuseosa räsinud, sest pole üleval tellingutel käinud. Küll aga teab ta, et ühe tormi ajal murdunud puuharu rikkus katuse tagumist osa.

Gaston paneb ameti maha

Tõenäoliselt jääb Kalle Gastonil katuse uuendamine kirikuõpetajana nägemata, sest ta on juba teatanud, et lahkub Eesti evangeelsest luterlikust kirikust (EELK).

Edasi loe Sakalast.

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)