Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lootusrikkalt uude õppeaastasse

31.08.2016 | | Rubriik: Uudised

Eesti teoloogiliste õppeasutuste juhid kinnitavad, et õppijaid jagub ning ees ootab tegus kooliaasta.

Tartu ülikooli usuteaduskonda asub bakalaureuseõppesse õppima 9, magistrantuuri 12 ja doktorantuuri 2 üliõpilast. «Oleme positiivsed ja lootusrikkad,» kinnitab usuteaduskonna juhataja Tõnu Lehtsaar.
Tema sõnul seisab sügissemestril teaduskonnal ees kompetentsikeskuse käivitamine, mis pakub konsultatsioone, koolitusi ja uuringute korraldamist religioonide alal. Samuti on kavas laiendada teaduskonna pakutavate üleülikooliliste ainete hulka.
Üliõpilasi jätkub ka kiriklikes kõrgkoolides. EELK Usuteaduse Instituuti (UI) asub rakenduskõrgharidust omandama 23 üliõpilast, uusi magistrante on usuteaduse erialal 5 ja kristliku kultuuriloo alal 6.
EEKBKLi Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris (KUS) võeti vastu 11 tudengit, EMK Teoloogilises Seminaris (EMKTS) aga vastuvõtt veel käib. Kõigi kirik­like kõrgkoolide puhul torkab silma, et õppijate seas on väga erineva vanuse ja kirik­liku kuuluvusega inimesi.
Miks tullakse õppima teoloogiat? «Peamised põhjused on õppida paremini tundma Jumalat ja Piiblit, valmistada end ette oma kutsumuseks ning leida õppijate osaduskond,» kinnitab KUSi rektor Einike Pilli. Teisedki kiriklike kõrgkoolide juhid kinnitavad, et õppima tullakse sageli soovist saada jumalariigi töötegijaks.
UI dekaani Randar Tasmuthi sõnul paistab suurenevat vaimulikukutsest huvituvate sisseastujate arv, kuid leidub näiteks neidki, kes tulevad UIsse õppima lihtsalt eneseharimise eesmärgil.
EMKTSi rektor Meeli Tankler kinnitab, et väga noored sisseastujad väljendavad ka lootust saada selgust Jumala kutse üle oma elus. «Elu näitab, et siirad otsijad oma vastused enamasti ka leiavad,» kinnitab ta.
Eriline on sügis UI jaoks, kus valmistutakse 25.–26. oktoobril toimuva reformatsioonikongressiga tähistama kooli 70. aastapäeva. Sel puhul on kavas välja anda ka aastapäevale pühendatud UI toimetiste eriväljaanne.
Rektor Pilli sõnul ootab tegus aasta ees aga ka baptistide seminari. Tasemeõppe kõrval on kavas korraldada täienduskoolitusi ja jätkata Kutse Kooli nimelist mööda Eestit rändavat aastast piiblikooli, mis seekord toimub Keilas.
Head kooliaasta algust!
Rain Soosaar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)