Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lootuse märgid on olemas

15.02.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Taizé kogukonna ühine töö on üleilmne – sealsed vennad külastavad noori kristlasi nende kodukogudustes.   Eestis käis siinseid kogudusi külastamas ja noortega kohtumas vend Matthew Taizést.

Oma seekordse Eesti-külaskäigu viimasel päeval ütles vend, et ta käis siinsetes kogudustes otsimas lootuse märke ja neid ta ka leidis. Vend Matthew osales palvustel Tallinnas Mustamäe Maarja Magdaleena ja Püha Vaimu koguduses, samuti Pärnu Eliisabeti, Tartu Pauluse ja Kärdla Johannese koguduses ning Nurste palvemajas.Mustamäe Maarja Magdaleena kogudusse oli palvusele kogunenud ligi 70 inimest, muusikaliselt teenis väike orkester. Vennal on hea meel, et kõigis paigus on inimesi, kes koos palvustel käivad ja on huvitatud oma osa jagamisest kogudusetöösse.
«Eks see ongi oluline, et noored, kes kord Taizés käinud, leiaksid oma koha ja oma osa koguduse juures, kuhu nad kuuluvad,» tõdes EELK laste- ja noorsootöö ühenduse noorsootöö juht Mari-Ann Oviir. «Paistab ka, et eri paigus on leitud palvusele n-ö oma nägu, on küll laulud ja vaikuse osa, kuid palvuse ülesehitus on erinev,» lisas ta.
Sel aastal läheb Eestist Taizésse kaks ametlikku rühma, üht koordineerib Marek Maasik nelipühi kirikust ja teist Teet Kaur Viljandi Jaani kogudusest.
Taizé regionaalne kokkutulek peetakse sel aastal septembris Helsingis, eestlastel on plaanis osaleda, kuid enne võetakse vastu lätlastest sõbrad, keda siin võõrustatakse, et siis koos edasi minna.
Aastavahetuse Euroopa-kokkutulek leiab sel aastal aset Roomas. Tavapärasest erinevalt ja kohalikku taristut arvesse võttes ei olda seekord ühes suures hoones, vaid liigutakse väiksemate rühmade kaupa ühest kogudusest teise.
Infot Taizé palvuste kohta saate LNÜ koduleheküljelt http://www.eelk.ee/lny/ ning Taizé kogukonnast eesti keeles  http://www.taize.fr/et.
Mari Paenurm

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)