Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Lootuse Küla muudab inimeste suhtumist

18.05.2011 | | Rubriik: Teated

Nelipühi kiriku piiskop Märt Vähi ja tema poeg Andrew asutasid 2000. aastal mittetulundusühingu Lootuse Küla inimeste abistamiseks.
Ühingu eesmärgiks on sotsiaalselt vähekaitstud ja probleemsete inimeste – alkoholi- ja narkosõltlaste – võõrutamine, rehabiliteerimine ja abistamine tavaühiskonda naasmisel. Laitse lähistele vanaisalt päritud maale hakati keskust rajama. Nüüdseks paiknevad siin teed, majad programmis osalejatele ja personalile, administratiiv- ja õppehoone, puidutööstus, vabatahtliku tuletõrjekomando depoo, veevarustuse süsteem, puurkaev jm. Plaanis on ehitada külalismaja.
Lootuse külla asuvad inimesed elama vabatahtlikult, et muuta enda elu. Keskuse eesmärgiks on anda alkoholi- ja narkosõltlastele ning nende lähedastele lootust, toetada neid hooliva keskkonnaga ning olla eeskujuks praktilise tööeetika ja pereväärtuste õpetamisega. Samuti kasvatatakse välja uusi liidreid, et saata neid abivajajate juurde, ja julgustatakse oma eeskujuga rajama samasuguseid keskusi meil ja mujal.
Paljud firmad Eestist, Rootsist ja mujalt on annetanud keskuse ehitamiseks materjali, killustikku teede rajamiseks ning raha arendusprojektide läbiviimiseks. Enamasti tasub ühing rehabilitatsiooni vajavate inimeste programmis osalemise eest. Korraga on keskuses ravil vähemalt 25 meest. Ühingu tegevust saab toetada annetades EKNK Lootuse Küla koguduse kontole 221032696546 Swedbankis. 

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)