Esileht » Online » Online artiklid »

Lootuse festival toob Eestimaale inspireeriva muusika ja sõnumi lootusest

26.05.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

 

 

Tallinn, 25. mai 2009 – 29.–31. mail jagab Franklin Graham koos tunnustatud rahvusvaheliste ning Eesti muusikutega Eestimaa inimestele sõnumit lootusest ja julgustusest Lootuse festivalil Tallinnas Saku Suurhallis.

Tähelepanuväärne on Lootuse festivali korralduse ja toimumise juures ligi 350 koguduse, kristlike konfessioonide ning tuhandete vabatahtlike koostöö. Festivali täidesaatva juhatuse auesimees on peapiiskop Andres Põder ja esimees piiskop Ago Lilleorg. Eestimaalasi´kutsuvad festivalile luteri, katoliku, metodisti, baptisti, nelipühi ja teiste koguduste liikmed.

Lootuse festivali eesmärgiks on jagada kõigile eestimaalastele – olenemata vanusest, rahvusest ning sotsiaalsetest, usulistest või poliitilistest veendumustest – kristlikel väärtustel põhinevat lootuse sõnumit, tegutsedes läbi hea tahte ja avaliku ürituse.

Franklin Graham kirjeldab seda kui "festivali vaimule". "Oodatud on kõik!" ütles Graham. "Loodan, et eestimaalased, kes vajavad täna lootust ja soovivad uut algust, tulevad festivalile".

Festivali programmis astub üles 500-liikmeline ühendkoor, sümfooniaorkester, Grammy ja Dove’i auhindadega pärjatud Michael W. Smith, Jamaika džässpianist Huntley Brown, kitarrivirtuoos Dennis Agajanian, legendaarne Tõnis Mägi, Tallinna Gospelkoor, ning teised omanäoliseid muusikud Eestist, Ukrainast, USA-st, Soomest ja Valgevenest. Oma tunnistuse räägib olümpiavõistleja Tiidrek Nurme.

Kõigil festivali õhtutel jagab mõtteid lootusest Franklin Graham. Reedesel avaõhtul ütleb tervitussõnumi Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Igal õhtul vahelduv programm tõlgitakse samaaegselt vene, inglise ja viipekeelde.

Laupäeval, 30. mail kell 12 toimub Saku Suurhallis spetsiaalne lastefestival.

Üle 300 bussi toob inimesi Tallinnasse rohkem kui 50 linnast ja maakonnast üle Eesti ning ka Baltimaadest. Festivali õhtuteks on juba broneeritud üle 18 000 istekoha.

Franklin Graham kohtub Eesti visiidi käigus Eesti Vabariigi peaministri Andrus Ansipi ja Tallinna linnapea Edgar Savisaarega, samuti ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Andres Põdra ning Eesti Apostelliku Õigeusu Kiriku metropoliidi Stefanuse ning teistega. Franklin Graham korraldab vastuvõtu umbkaudu 200-le koguduse juhile ning töötegijale.

Franklin Graham on Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooni president ja tegevjuht ning juhib rohkem kui sajas riigis tegutsevat rahvusvahelist kristlikku heategevusorganisatsiooni Samaritan’s Purse. Lootuse festival Tallinnas on üks seitsmest omataolisest üritusest sellel aastal paljude teiste riikide seas üle maailma. Delegatsioonid Lätist, Soomest, Leedust ja Šveitsist on tulemas Tallinnasse, et kutsuda Franklin Grahamit korraldama Lootuse festivali ka nende kodumaal.

Festivali tegevus Eestis ei piirdu ainult kolme õhtuga mais. 24 000 Eestimaa last on saanud kingituse rahvusvaheliselt organisatsioonilt Samaritan’s Purse, märtsis avati neljal päeval nädalas supiköök ligi 800 inimesele.

Festival algab igal õhtul kell 18.30, Saku Suurhalli uksed on avatud 1 tund varem. Festival on külalistele tasuta.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)