Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Looja armus elatud ja loodud looming

06.12.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Anne-Mai-Salumae-70-009Anne-Mai Salumäe (fotol) tähistas esindusliku autorikontserdiga Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus oma 75. sünnipäeva.

Ligi poolteist tundi kestnud kontserdil esitati kirikumuusiku, koorijuhi, helilooja Anne-Mai Salumäe heliloomingut juubilari juhatusel. Kaasa laulnud Laudate Dominumi koori juhatas Veljo Reier. Laulis Salumäede ja Lillepeade ühendatud koor, samuti laulsid ja musitseerisid suguvõsa lapsed. Solistidena astusid üles tütar Ene Salumäe ja poeg Erik Salumäe koos abikaasa Karini ning poegade Georg Jakobi ja Erik Richardiga.
Anne-Mai Salumäe teekond koorijuhina algas noore neiuna Kuusalu koguduses. Neid algusaegu meenutas koosviibimisel sünnipäevalapse mehevend Tiit Salumäe. Abielu kirikuõpetaja Jaak Salumäega katkestas Anne-Mai õpingud konservatooriumis. Aga Jumala armust antud anne saab läbi ka ilma diplomita. Üle poole sajandi on kestnud kirikumuusiku töö Kuressaares, Viljandis ja Tallinnas.
Neisse aastatesse jäävad lisaks kooride juhatamisele ka paljude kooride ja muusikakollektiivide asutamine ning laulude loomine. Anne-Mai Salumäe laulud on ilmunud neljas kogumikus, neist viimane nägi trükivalgust käesoleva aasta oktoobris. Neljandas kogumikus on põhiliselt sel aastal sündinud laulud. Oma laulu on saanud ka Anne-Mai lähedased. Anne-Mai Salumäe on loonud laule paljude autorite tekstidele, aga olnud ka ise nii helilooja kui sõnade autor.
Pärast kontserti võttis sünnipäevalaps vastu õnnitlusi ja häid soove, lilli ja kingitusi tuli nii palju, et tseremoonia kestis üle poole tunni. Neiuna Lillepea nime kandnud Anne-Mai elu pole alati olnud lust ja lillepidu, aga tema elu on olnud ustavalt käimine kord valitud teel, südamega ja nakatavalt rõõmsal meelel elatud oma perele ning kogudustele, kus ta koos abikaasaga muusikuna on teeninud.
Sirje Semm

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)