Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Loksa kogudus taas õpetajata

15.01.2004 | | Rubriik: Uudised

1. novembril Loksa kogudust teenima asunud õpetaja Andi Kirotar on tänaseks päevaks vabastatud koguduse õpetaja ametist.
Andi Kirotar esitas 16.12. avalduse lahkumiseks EELKst. Peapiiskop Jaan Kiiviti otsusega nr 96 23. detsembrist on Andi Kirotar kustutatud EELK vaimulikkonnast.
Piiskop Einar Soone sõnul tuli palve kirikuvalitsusele üllatusena. «Kirotar ju alles läks Loksale ja tundus, et ta jäi rahule,» ütles piiskop. Ta möönis aga, et Kirotaril on eelnevates ametikohtades vanglakaplanina, koolis ning koguduses töötades olnud raskusi suhtlemisega, mis on olnud aluseks konfliktidele.
Piiskop märkis, et kirikuõpetajad loobuvad mõnikord koguduse teenimisest, kuid seda, et inimene kirikust välja astub, tuleb siiski harva ette.
Alates 1998. aastast on Andi Kirotar töötanud Rummu vangla kaplanina. Vanglate peakaplani Igor Milleri sõnul on kaplanaat otseselt seotud vaimulikutööga, mistõttu tuleb Kirotaril seoses õpetajaametist lahkumisega lõpetada ka vanglakaplani töö. «Meie kokkuleppe kohaselt peaks ta seda jaanuarikuu jooksul tegema,» väitis Miller.
Ida-Harju praost Jaanus Jalakas ei soovinud Kirotari lahkumist kommenteerida.
Andi Kirotar on lõpetanud Tartu ülikooli usuteaduskonna 1996. aastal ja ordineeritud EELK vaimulikuks 20. oktoobril 1997.
Kristel Neitsov

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)