Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Loe Piiblit iga päev

04.01.2017 | | Rubriik: Uudised

Avatud Piibli Ühing ja Eesti Piibliselts kutsuvad kõiki ühinema 1. jaanuaril alanud „Piibli väljakutsega“.

See on Avatud Piibli Ühingu algatatud liikumine, mille eesmärgiks on kaasata sel aastal võimalikult paljusid inimesi isiklikult Piiblit avama. Algatuse kaugemaks eesmärgiks on inimeste kohtumine Jumalaga tema elava sõna vahendusel.
Eesti Kirikute Nõukogu ja Saar Poll OÜ korraldatud religioonisotsioloogilise uuringu „Elust, usust ja usuelust 2015“ kogumikus „Kuhu lähed, Maarjamaa?“ avaldatud andmed Piibli kasutuse kohta näitavad, et sellest 36% valimist, kes end määratlesid kristlasena, loeb iga päev Piiblit vaid 7% (!), kord nädalas 10%, aga üldse ei loe Piiblit 48% ehk pea pool end kristlasena määratlenud inimestest!
Väljakutse algatusega tahame lugejate ringi suurendada maksimaalselt. Paljude jaoks seostub piiblilugemine kurnava kohustusega, tahame ka selle eelarvamuse hajutada positiivse ühise osaduskogemusega. Väljakutsega on oodatud ühinema kõik: usklikud ja mitteusklikud, üksikud ja kogudused, kodugrupid või ametialased ühendused jpt.
Lähem informatsioon, abimaterjalid ja registreerimisvõimalus: http://www.avatudpiibel.ee/piibli-valjakutse, vt ka https://www.youtube.com/watch?v=P10BLht5pWk.
Mari Vahermägi

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)