Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

«Liset» sai mulda Ambla kirikuaias

05.10.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Õunapuu istutamine Ambla kiriku aeda.
Erakogu

Ambla Maarja kogudus võttis kuulda peapiiskop Urmas Viilma üleskutset istutada reformatsiooni suure juubeli puhul kirikute juurde õunapuid.

Pealegi meenutab see ka Martin Lutheri ilusat ja paljutsiteeritud lauset viimsest päevast ja õunapuust.
Ambla kogudusel on palju häid sõpru Lehtse kammerkooris, kes on laulnud ligi veerandsada aastat oma kihelkonna kodukirikus Amblas jõuluõhtutel ja mitmel teisel olulisel üritusel. Suvel käis koor Poolas ja oli valmis oma uute ning ka vanade lauludega andma kontserdi Ambla kirikus. See sai teoks pühapäeva, 18. septembri pärastlõunal.
Otsustati ühendada kaks ilusat sündmust. Kontsert lõppes kirikus ühise meieisapalve lugemise ja õnnistussõnadega. Seejärel siirduti õunapuud istutama. Selleks oli välja valitud ja Jäneda laadalt ostetud dekoratiivõunapuu «Liset», mis pärit Seljamaa talust.
Õunapuu istutasid koguduse juhatuse aseesimees Jaak Truu, koorijuht ja koguduse liige Tiiu Tikkerber ning koguduse õpetaja Tõnu Linnasmäe. Viimane meenutas ka meie luterliku kiriku teeneid Piibli tõlkimisel ja välja­andmisel ning eesti rahva lugemisoskuse edendamisel. Koor toetas omalt poolt puu kasvamaminekut Miina Härma kauni lauluga «Pühendan kõik kallile».
Seejärel siirduti üheskoos kohalikku söögikohta Kirsimari kohvile ja koogile. Suur tänu kõigile, kes osalesid sel kaunil ja meeldejääval päeval!
Tõnu Linnasmäe

Ref500_logo_tsitaadiga

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)