Esileht » Online » Online artiklid »

Linn ootab toomkoguduselt ettepanekuid edasiseks koostööks

28.12.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Linnapea Edgar Savisaar kohtus täna Tallinna toomkiriku õpetaja ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kantsleri Urmas Viilma ning toomkoguduse juhatuse esimehe Indrek Treufeldiga.

Toomkoguduse esindajate initsiatiivil toimunud kohtumise põhiteemaks oli toomkiriku juriidiliselt ebamäärane staatus, vahendas Raepress. Viilma sõnul andis riik 1927. aastal allkirjastatud lepinguga seni saksa kogudusele kuulunud kiriku EELK piiskopile 99 aastaks kasutada.

«Pärast seda saksa kogudus likvideeriti ning sisuliselt võttis toomkogudus kiriku enda vastutusele. Täna on kogudusel aga palju ebaselgust. Tegu on reformimata riigimaaga, kuid näiteks kasvõi hetkel kõige aktuaalsema teema puhul, milleks on lumekoristus, oleks vaja juriidilist selgust. Praegu teeb seda osaliselt kirik ja osaliselt kesklinna valitsus,» sõnas Viilma.

Savisaar palus kirikutegelastel esitada linnale omapoolsed ettepanekud. «Toomkiriku näol on tegemist rahvusliku ühisvaraga ning teada on, et ainuüksi koguduse rahadega seda ei majanda, seega on omandi küsimuses selguse saamine oluline,» ütles linnapea.

Edasi loe Postimehest.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)