Esileht » Online » Online artiklid »

Linn kaalub Jaani kiriku abistamist remonditöödel

24.09.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ja Jaani kiriku koguduseõpetaja Jaan Tamsalu märkisid tänasel kohtumisel, et uuenenud Vabaduse väljakuga on kirik saanud selle üheks lahutamatuks osaks.

Jaani kiriku koguduseõpetaja Jaan Tamsalu ja juhatuse esimehe Peeter Grossbergiga kohtunud abilinnapea Taavi Aas nentis, et vastvalminud Vabaduse väljaku ääres paikneva Jaani kiriku remonditööde vajadus fassaadikatte uuendamisel ja katuse värvimisel paistavad nüüd uue väljaku taustal palju selgemini silma.

Jaan Tamsalu tutvustas abilinnapeale seni tehtud remonditöid. Erinevaid töid on tehtud viimastel aastatel 28 miljoni krooni eest, linn on osalenud sellest kuue miljoni krooniga sisetöödel.

Tamsalu kinnitas, et peale Vabaduse väljaku valmimist on kirikus hakanud käima kolm korda rohkem rahvast, tänavu suvel üle 10 000 inimese enam kui aasta eest.

Fassaadi uuendamiseks ja katuse värvimiseks on olemas hinnapakkumine ca neli miljonit krooni, mis võimaldaks lõplikult kiriku korda saada.

Taavi Aasa sõnul on Tallinnas remondiabi vajavaid kirikuid mitmeid ja Kultuuriväärtuste Amet peab otsustama, keda ja millises mahus on vaja järgmise aasta eelarvest toetada.

"Mina isiklikult näeksin, et Vabaduse väljaku lahutamatu naaber Jaani kirik saaks võimalikult kiiresti vajalikud vahendid vajalike välistööde teostamiseks," lisas Aas.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)