Esileht » Uudis » Uudised »

Liikumispuuetega inimeste liit jagas tunnustust

10.05.2017 | | Rubriik: Uudised

Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liit (ELIL) andis tänuüritusel 28. aprillil Eesti Rahva Muuseumis üle kümme tänumeenet, millest ühe sai Kadrina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson – liikumisvabaduse sõber 2016.
Õp Erikson ise ütles, et selline tunnustus tuli väga ootamatult – kaldtee ja käetoed said paigutatud juba ammu. „Altari ees on paar astet ja ratastoolis varem sinna ei pääsenud. Minu meelest on see ilus žest, et ka ratastoolis inimene pääseb nüüd otse altari juurde,“ kõneles Erikson. Ta rõhutas, et tänu kuulub tegelikult Juhan Viisele ja Aru Grupile, kes kaldtee ja käetoed kingitusena ehitasid ja paigaldasid.
25. märtsil 2015 Eesti Kirikus avaldatud uudises ütleb õp Erikson kaldtee paigaldamist kommenteerides, et on koguduseliikmeid, kes jäävad altari ette armulauale tulles kimpu kooriruumi viiva kolme kõrge trepiastmega. „Eks neid toetatakse, aga nüüdsest saavad nad tänu kaldteele ise hakkama,“ toob ta näite, avaldades arvamust, et küllap võiks Kadrina Katariina kogudusest eeskuju võtta nii mõnigi EELK kogudus.
ELILi juhatuse liige Tiia Sihver on võtnud ühendust Eesti Kirikute Nõukoguga, et leida lahendus, kuidas ratastooliga kirikutesse pääsu parandada.
Eesti Kirik

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)