Esileht » Uudis » Uudised »

Lihtsalt üks pühapäev

20.05.2015 | | Rubriik: Uudised

Kursi kiriku altari ees: (paremalt) Anneli Rätsep, Rait Rätsep, õpetaja Kristjan Luhamets, Ainar Siht, Reelika Kask, Melany Siht ja Marta-Maria Reedi.
Sirje Semm

On pühapäevi, kui kiriku kuulutusest võib osa saada hommikust õhtuni.

Pühapäevahommikuti löövad kirikukellad linnades enamasti kell 10, maal kell 11 või siis hoopis pärastlõunal, kui õpetajal on mitu kogudust teenida. Ülestõusmisaja 7. pühapäeva hommikul kell 11 helisesid kellad Kambjas, kus koos õpetaja Andrus Mõttusega teenis jutlustajate kursuse edukalt läbinud Kambja kirikuvanem Ants Anijago. Pühapäeval jutlustati Johannese evangeeliumi 17. peatüki salmide 18–23 tekstile: kuidas olla Jeesuse oma. Kambja kirikus ütles Ants Anijago koguduse ees oma esimese jutluse jutlustajana.
Kantslil olid vaasid piibelehtedega ja altaris suured liiliakimbud. Õpetaja Mõttusel oli kirikuteadetes hea meel teatada kaks päeva varem kirikus toimunud laulatusest. Noorpaar istus ka ise kirikupingis. Kirikupalvesse kanti sel päeval 80. sünnipäeva tähistanud Eenok Haamer ja tema abikaasa Eha.
Kursi kirikus kell 13 alanud jumalateenistusel astusid koos õpetaja Kristjan Luhametsaga altari ette leerilapsed ja koos vanematega ka kaks väikest last. Õpetaja Luhamets on olnud Kursis hooldajaõpetaja 10 kuud ja olukord on kohapeal eelnevaga võrreldes tundmatuseni muutunud. Kogudus on elavnenud, inimesed taasleidnud tee pühakotta, mis sel kevadel sai eraannetusena munakividest ukseesise ja uue laudadest eeskojapõranda. Puurmani vallaski on seda märgatud ja vabariigi aastapäeval sai Kursi kogudus tunnustuse «2014. aasta tegu».
Kell 16 kogunesid Mustvee kirikusse tänujumalateenistusele Eenok Haameri pere ja järeltulijad, ametivennad ja -õed, õpilased ja sõbrad. Tähistati Mustvee, Lohusuu ja Tartu Soome koguduse õpetaja titulaarpraost Eenok Haameri 80. sünnipäeva. Teenistus oli südamlik ning kaasateenijaidki oli palju; teiste hulgas olid kohal piiskop Joel Luhamets ja emeriitpeapiiskop Andres Põder. «Ma ei ole mitte midagi erilist, olen kui üks pisike poiss Jumala ees,» ütles väärikas sünnipäevalaps kirikutäie rahva ees oma kodukirikus, kus ta on teeninud üle poole sajandi. Igas pühapäevas on ristiinimese jaoks oma sõnum ja päevas võlu. Osakem seda otsida, leida ja armsaks pidada.
Sirje Semm

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)