Esileht » Online » Online artiklid »

Lia Salumäe sai koguduse kõrgeima autasu

12.12.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Tänavu saab Haapsalu Püha Johannese koguduse kõrgeima autasu — teeneteristi — muusikatöö juht ja organist Lia Salumäe, otsutas koguduse nõukogu läinud laupäeval.
    
Haapsalu koguduses töötab Lia Salumäe sügisest 1975. Nende aastakümnete jooksul on ta silmapaistvalt hästi juhtinud koguduse ja Lääne praostkonna muusikaelu, õpetanud välja noori, kellest on saanud tublid organistid.
    
Lia Salumäe juhatamisel on koguduse koorid saavutanud häid tulemusi, esinetud on kodumaal ja sõpruskogudustes Soomes, Rootsis ning Saksamaal.
    
Haapsalu ja Läänemaa muusikaelu edendamise kõrval on Salumäe teinud head tööd diakooniavaldkonnas ja aidanud kaasata vabatahtlikke töötegijaid. Eriliselt tunnustas koguduse nõukogu Lia Salumäe panust koraalimaratoni kordaminekul Missio ajal tänavu augustis.
    
Haapsalu koguduse muusikatöö juhtimise kõrval on Lia Salumäe ka Lääne praostkonna muusikatöö koordinaator. Ta on lõpetanud Tallinna Georg Otsa nimelise muusikakooli ja EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna.
    
Haapsalu koguduse teenetemärk on kullatud metallist ladina rist, mille esikülg on kaetud punase läbipaistva kuumemailiga. Ristil on lendu tõusev hõbedane kotkas, kelle pead ümbritseb nimbus. Kotkas on koguduse nimipühaku evangelist Johannese sümbol, aga ka Läänemaa ja Haapsalu vapilind.

Edasi Lääne Elust.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)