Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Lia ja Tiit Salumäe perre tuli kaks tunnustust

16.05.2018 | | Rubriik: Esileht

1975. aastast on Lia ja Tiit Salumäe koos Haapsalu kogudust teeninud, aga ka kirikut ning eesti kogukonda nii Eestis kui mujal maailmas. Pildil on nad 2010. aastal püha Olavi päeval Vormsi saarel.
Sirje Semm

9. mai muutsid Lia ja Tiit Salumäe jaoks eriliseks kaks tunnustust. Üks saabus perre hommikul ja teine õhtul.

42 aastat Haapsalu Püha Johannese koguduses muusikajuhi, organisti ja koorijuhina töötanud Lia Salumäe valiti Läänemaa aasta emaks. Tunnustuse annab 23. mail üle Lääne-Eesti arenduskeskuse nõukogu esimees Urmas Sukles.
Lisaks on Lia Salumäe abiks koguduse diakoonia- ja kantseleitöös ning laste ja noorte juhendamisel. Lia Salumäe toimetab ka Martna ja Ridala koguduses ning on EELK Lääne praostkonna muusikatöö juht. Koos abikaasaga on üles kasvatatud viis tegusat last, kelle peredes omakorda kasvab kokku üheksa last. Lia jaoks on pere ja kodu alati esimesel kohal, lapsed ja lapselapsed suurim rikkus. Tütar Maria Straussi sõnul on ema andnud kõigile lastele edasi oskuse väärtustada kodu ja perekonda, usu Jumalasse.
Kui Tallinnas Euroopa päeva tähistamine täies hoos oli, tuli piiskop Tiit Salumäele Haapsallu teade, et MTÜ Eesti Euroopa Liikumine nõukogu otsustas talle anda tänavuse aasta eurooplase tiitli. Aunimetuse pälvis ta oma töö eest konfessioonide koostöö arendamisel Eestis, Euroopas ja ka mujal maailmas.
„Eks see on väga suur üllatus, et see töö, mida ka kirik on teinud, eriti reformatsiooni 500. aasta puhul, on tugevdanud euroopalikku konsensust, euroopalikku pilti. See, mida Martin Luther tahtis üles ehitada, ei olnud mitte millegi lõhkumine, vaid millegi ehitamine ning selle juures osaleda on suur au ja rõõm,“ ütles piiskop pärast tunnustusest teadasaamist.
„Iga kirik ning kogudus peaks aitama meid euroopalikumaks muutuda, omavahel ühendada ja selleks on piiskop Tiit Salumäe andnud suure panuse,“ ütles Eesti Euroopa Liikumise nõukogu esimees Riivo Sinijärv. „Esiletoomist väärivaks sündmuseks võib lugeda tema juhtimisel korraldatud oikumeenilist Eesti, Läti ja Leedu kiriku tänujumalateenistust Brüsselis. Tema panus reformatsiooni juubeliaasta tähenduse mõtestamisel, ürituste organiseerimisel ja muudatuste juhtimisel on olulisel kohal kogukonna suhtumises religiooni.“
Eesti Euroopa Liikumine valis aasta eurooplast juba neljateistkümnendat korda.
Sirje Semm

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)