Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lennukitäis jõulupakke tuli Norrast

07.01.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Jõululennukiga Norrast saabunud külalised, kohalikud lapsed ja teised kirikulised Peetelis; teiste seas istub esireas ka Bergeni linnapea proua Trude Drevland. Avo Üprus

Juba aastaid on jõulukuu alguses jõudnud Norrast meie maile üks salapärane jõululennuk.

Kas see on päkapikkude lennuk, küsin Peeteli koguduse õpetajalt Avo Üpruselt. «Tegu on ikka päris lennukiga. Selle heategevuslikku abi vähekindlustatud peredele Eestis vahendava aktsiooni algatas SASi piloot, nüüdseks juba pensionil olev Karsten Midtun 11 aastat tagasi.»
Norras korjatakse kodanikualgatuse korras igal aastal hulk annetusi paljudelt ettevõtetelt ja organisatsioonidelt. Need on puhtad uued riided, samuti toiduained ja esmatarbekaubad, ka rahalised annetused. Lennukiga tehakse just nende annetuste kohaletoomiseks Eestisse eraldi reis Julefly. Tavaliselt on reisil kaasas veel 70–80 vabatahtlikku, kes aitavad siin saadetist sorteerida ja jagada.
Aktsiooni partneriks Eestis on Peeteli kiriku sotsiaalkeskus direktor Mati Sinisaare eestvedamisel. Norra jõulukingid jagatakse neile, kes abi kõige rohkem vajavad, näiteks sotsiaaltöö keskusele Sõbra Käsi, hoolekandeasutustele, hooldekodudele, kogudustele, Kopli vähekindlustatud elanikele jt.
«Meie korraldame norralastele kõigepealt vastuvõtu Peeteli kirikus, peame väikese palvuse, meie lapsed esinevad,» räägib Üprus. «Järgmisel päeval jagame pakke Koplis, kuid norralased on käinud ka teistes probleemsetes piirkondades. Üldiselt nad juba teavad, mis neid siin ees ootab. Kopli inimesed ootavad neid, ega erilist teavitust teha pole vaja: sõna liigub suust suhu ja rahvas tuleb kokku.»
Peetakse ka üks suurem jõulupidu Salme kultuurikeskuses ja see korraldatakse koostöös Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonnaga. Õpetaja Avo Üprus pidas seal palvuse, millele järgnes kontsert ja suur jõululõuna. Sel aastal pakuti kultuurikeskuses lõunat ja jagati kingipakke enam kui 600 inimesele. Enamik neist oli Põhja-Tallinnast, kuid inimesi oli mujaltki. Põhja-Tallinna linnaosavalitsus on tunnustanud jõululennu hinge Karsten Midtuni linnaosa kõrgeima autasuga Põhja Tähega.
Tiiu Pikkur

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)