Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Lennart Meri stipendiumi sai Liisa-Helena Lumberg

11.04.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

Liisa-Helena Lumberg stipendiumi üleandmisel Viimsi kirikus. Erakogu

29. märtsil, president Lennart Meri sünniaastapäeval (1929–2006) anti Viimsis Püha Jaakobi kirikus üle Lennart Meri stipendium.

Selle sai kunstiajaloolane, 19. sajandi Eesti kirikute altarimaale uuriv Liisa-Helena Lumberg. Tunnustuse andsid üle presidendi poeg Mart Meri ning Viimsi abivallavanem Annika Vaikla. Stipendiumi suurus on 3200 eurot.
Lumberg on Eesti kunstiakadeemia (EKA) kunstikultuuri teaduskonna kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi doktorant. Tunnustuse tõi magistritöö „Nüüdsest veelgi suurem Kristus. Uued altarimaalid Eesti luteri kirikutes 19. sajandi teisel poolel“.
Lumberg kandideeris stipendiumile ka 2016. aastal nimetatud magistritöö lõpuleviimiseks. Nüüd on magistritöö kaitstud ja stipendium tuli, kui ta jätkab õpinguid doktorantuuris. Liisa-Helena Lumberg on Viimsis kümme aastat elanud. Lõpetanud Tallinna 21. kooli, kunstiakadeemias on õppinud kunstiteadust alates 2011. aastast, viimased kolm aastat olnud ka õppejõud.
2016. aastal sai Lennart Meri stipendiumi Kristiine Kikas (Tallinna ülikool), 2017. a Marie Kõiver (Tartu ülikool).
Traditsiooniliselt on koos stipendiumi üleandmisega kirikus ka kontsert. Seekord esines mälestuskontserdil Eesti Televisiooni tütarlastekoor Aar­ne Saluveeri juhatusel. On juba kokku lepitud, et 2019. aastal, kui tähistatakse Lennart Meri 90. sünniaastapäeva, annab Viimsi kirikus kontserdi Eesti Filharmoonia kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel.
2013. aastal Viimsi valla asutatud Lennart Meri stipendiumi statuudi kohaselt saavad seda taotleda need, kel on elulooline või hariduslik seos Viimsi vallaga. Stipendiumi saavad taotleda üliõpilased, kes õpivad humanitaarteaduste õppekaval ja on seadnud sihiks erialase uurimistöö koostamise. Stipendiumi eesmärgiks on jäädvustada Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri mälestust.
Viimsi vald eraldab valla eelarvest stipendiumiks kuni 3200 eurot. Stipendiumi eelarvesse võivad teha ühekordseid või regulaarseid rahalisi toetusi ka füüsilised ja juriidilised isikud.
Sirje Semm

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)