Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Leinagrupp aitab leinas

16.11.2018 | | Rubriik: Uudised

AunKreet_Püha Vaimu leinagr_juhtLein toob kaasa erinevaid tundeid ja küsimusi, millele otsitakse ja antakse vastuseid leinagrupis.
Leinagrupp on koht, kus oma leinast rääkida. „Mõte on selles, et grupp tuleb mitu korda kokku, tekib usaldus, julgetakse oma tundeid väljendada. Läbi sellise rääkimise ja koosolemise ning oma mure jagamise läheb kergemaks, sest jagatud mure on pool muret,“ selgitab leinagrupi juht Kreet Aun (fotol).
Leinagrupp käib koos kuus korda, mille jooksul on Kreet Auna sõnul näha arengut ja tekib usaldus, inimesed julgevad rääkida, tekib üksteise toetamine. „Meie leinagrupi juhtidena oleme siin ka oma kogemustega abiks.“
„Ootame inimesi, kes on kaotanud oma lähedase surma läbi viimase kahe aasta jooksul ja kaotusest võiks olla möödas vähemalt kuus kuud. Kuid see aeg on tinglik ja sõltub ikka konkreetsest inimesest. Kohe pärast kaotust on inimene väga tugevate tunnete küüsis ja ta ei jaksa grupis veel kaasa töötada. Aeg on meile abiks ja leinagrupp saab alata õigel ajahetkel. Läbitöötamata lein jääb inimese sisse ja võib hakata tervist kahjustama,“ üteb Kreet Aun.
oodatud on kõik täiskasvanud leinajad – ei pea kuuluma kogudusse ega olema mingi kirikuga seotud. Iga inimese lein on alati isiklik ja eriline, leinast rääkimise aeg ja võimalus ongi leinagrupis. Kreet Aun julgustab tulema ka kahekesi, siis saavad räägitud nii mõnedki asjad, millest kodus vaikitakse.
Leinagrupp alustab pühapäeval, 25. novembril kell 17 Tallinna Püha Vaimu koguduse majas Pühavaimu tn 4. Grupi tööd juhivad kogenud hingehoidjad Kreet Aun ja Vaike Pungas. Grupis osalemine on tasuta! Täiendav info tel 521 1065, kreet.aun@gmail.com.
Tiiu Pikkur

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)