Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Leeriõnnistus intellektipuudega inimestele

31.10.2018 | | Rubriik: Kirikuelu
intellektipuudega

Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus on õnnistajad ja õnnistuse saanud ühiselt altari ees.
Erakogu

Pühapäeval, 21. oktoobril oli pidulik päev seitsme leerilapse jaoks, kes said leeriõnnistuse peapiiskop Urmas Viilmalt Tallinna toomkirikus.

Intellektipuudega inimesed olid õppinud Jumala sõna tundma leerilaagris, mis toimus EELK laagrikeskuses Talu. Leerilastest neli ka ristiti, ülejäänud kolm olid eelnevalt ristitud.
Laagris oli igal leeriõppijal ka oma isiklik juhendaja. Osa juhendajatest oli Eestist ja osa Soomest. Leeritunde pidasid õpetaja Tiina Ool, kes on ühtlasi töö koordinaator Eesti luterlikus kirikus, õpetaja Kaido Soom, kes vastutab töö eest Lõuna-Eesti piirkonnas, ning diakonid Saima Sellak-Martinson ja Toivo Treiblut. Leeriõnnistamisel assisteerisid peapiiskoppi praost Tauno Toompuu ja õpetajad Tiina Ool ning Kaido Soom.
Kiriku ülesanne on jõuda oma sõnumiga kõigi inimesteni, eriti aga nendeni, kel elus on probleeme ja muresid. Intellektipuudega inimesed kuuluvad nende hulka, kes eriliselt Jumala sõna vajavad ja on sellele avatud. Õpetamismetoodika peab selle töö jaoks olema ainult veidi teine kui tavalise leerilapse puhul. Leeriõpetajad püüdsid seda põhimõtet järgida.
Peapiiskop Viilma lubas järgmisel aastal taas õnnistada intellektipuudega inimeste leerigruppi.
Kaido Soom

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)