Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Leedu koor annab kontserdi Niguliste kirikus

20.10.2021 | | Rubriik: Teated

28. oktoobril tuleb Eestisse külla Leedu esinduskollektiiv, riiklik koor Vilnius, kes esineb peadirigendi Artūras Dambrauskase juhatusel Tallinna Niguliste kirikus algusega kell 19.

Värvikas kavas pealkirjaga „Õhtuserenaad“ pakutakse külakostiks nii ilmalikku kui vaimulikku muusikat Leedu heliloojatelt, nagu Vaclovas Augustinas, Vytautas Miškinis, Donatas Zakaras jt, aga ka teoseid Arvo Pärdilt ja Alfred Schnittkelt.

Eesti publikul on võimalus tutvuda Leedu koorikultuuriga ning saada põgus ülevaade nende tunnustatud heliloojate loomingust riigi parima koori esituses. Vilnius on 50 tegevusaasta jooksul võitnud publiku südamed nii kodus kui võõrsil tänu oma mitmekesisele repertuaarile, kõrgetasemelisele esitusele ja rikkalikule kõlakultuurile. Nende koori on iseloomustatud kui suurepärast loomingulist ja professionaalset kollektiivi, kes oskab köita publikut unikaalsete kavadega.

Vilniuse koori peadirigent Artūras Dambrauskas on hinnatud koorijuht ning õppejõud, kes tõlgendab tundlikult nii tänapäevast kõlamaailma kui esitab veenvalt kooriklassikat eelmistest perioodidest.

Kontsert toimub kolme Balti riigi professionaalsete kooride koostöös, esmakordselt teevad koostööd  Leedu riiklik koor Vilnius, Läti riiklik koor Latvija ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Koorid esinevad hooaja jooksul Balti riikide pealinnades kontserdiga, et tutvustada oma koorikultuuri ja pakkuda kuulamiseks paremikku oma heliloojate loomingust. Kontsertidega tähistavad koorid Leedu, Läti ja Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)