Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Lauritsapäev Kuusalus

04.08.2021 | | Rubriik: Teated

10. augustil algusega kell 13 toimub Kuusalu pastoraadis konverents „Eesti keele kaitseks“. Päev algab kell 11 jumalateenistusega kirikus ja lõpeb samas kontserdiga. 

Konverentsi ettekannetega tõotavad esinejad kuulajaid harida, ent pakuvad ka parasjagu põnevust. Räägitakse eesti keele õpetamisest üldhariduskoolis ja sellest, kuidas eesti keele õpe Ida-Viru noortel edeneb. Antakse ülevaade keelekaitse aluspõhimõtetest meie põhiseaduses ning tutvustatakse Euroopa Liidu Kohtu rolli eesti keele hoidja ja arendajana. Saadakse teda, kes ütles, et „nii suurel kui ka väikesel keelel on väärtus tema kõnelejate pärast“ ja mõtiskletakse, kas eesti keel on alasi ja haamri vahel.

Seda rikkalikku sisu jagavad Krista Aru, Kaja Sarapuu, Ilmar Tomusk, Hendrik Agur, Marko Tiislär ja David Vseviov. Küsimuste ja vastuste korras ning pikema toidupausi ajal saavad osavõtjad samuti kaasa rääkida ja oma arvamust avaldada.

Kell 18 on kirikus Collegium Musicale kontsert, mille käigus tuleb esiettekandele Pärt Uusbergi pühale Laurentsiusele pühendatud heliteos.

Kõik on oodatud Eduard Ahrensi konverentsist ja tervest lauritsapäevast Kuusalus osa saama! Tulge ja olge hommikust õhtuni!

Et saada aimu, palju tuleb mulgiputru keeta, on palve anda tulekusoovist teada: sulev@jti.ee.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)