Esileht » Online » Online artiklid »

Laurentiuse kirikus algavad taas restaureerimistööd

05.03.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Kuressaare Laurentiuse kiriku restaureerimistööde jätkamiseks on tänavu ette nähtud poole vähem raha kui mullu.

"Kui mullu oli kiriku restaureerimiseks vahendeid kaks miljonit krooni, siis tänavu poole vähem – üks miljon," ütles Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan, lisades, et kogudus ei ole jõudnud vastavat lepingut ministeeriumiga veel sõlmida.

Kuna Toplaane sõnul pole miljon krooni restaureerimiseks suur summa ning midagi suurt selle raha eest ette võtta ei saa.

"Tänavu on kirikus plaanis jätkata pooleli jäänud töid," rääkis õpetaja. "Hea meel on aga selle üle, et tööd üleüldse jätkuda saavad. See on kõige olulisem."

Mullu lõpetati kooriruumi seinte restaureerimine. "Kui leping saab allkirjastatud, jätkub pikihoone seinte restaureerimine ning võidukaare osa altariruumi kooriruumi kohal," ütles õpetaja.

Üheks probleemsemaks kohaks kirikus nimetas Toplaan põhjakülge, kus asuvad kantsel ja härraste rõdu. "Kogu see vana härraste rõdu on varisemisohtlik," tõdes õpetaja. "Kas ja kuivõrd neid konstruktsioone restaureeritakse või piirdutakse ainult seintega, ei oska ma kommenteerida, kuna tööd ei ole veel alanud."

Kirikut ei suleta

Toplaan kinnitas, et märtsis algavateks ja ilmselt aasta lõpuni kestvateks restaureerimistöödeks kirikut ei suleta. "See ei tohiks segada teenistuste ja talituste läbiviimist, kuna töid püütakse teha lokaalselt," lausus Toplaan.

Lähemalt ajalehest Meie Maa.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)