Esileht » Online » Online artiklid »

Laurentiuse kirik uueneb

19.03.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Täna kinnitati Tallinnas Kuressaare Laurentiuse kiriku taastamistöid kokku võttev projekt.

“Välistööd püüame järgmisel aastal ära teha, sel aastal oleme keskendunud sisetöödele,” ütles Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan. Kiriku lagi ja põrand on juba restaureeritud. “Kui kogudus tuleb nelipühiks kirikusse, siis ilmselt ka jääb,” kinnitas Toplaan, lisades, et loodetavasti on see koguduse viimane kolimine. Tuleval aastal on plaanis teha välis- ja hoovitööd ning kirik peaks olema täielikult korras järgmise aasta kevadeks.

Siseprojekti järgi tuleb kiriku seinad ja lagi värvida, mille jaoks on kiriku põhiruumi juba tellingud püsti pandud. Võidukaarel taastatakse vanad kirjad, samuti restaureeritakse härrasterõdu ja rõduääred ning puhastatakse varem õlivärviga kaetud kividetailid.

Paralleelselt tehakse pingistikku. Põrandapingid on juba töös firmas Esuteks, rõdupingid on ootel. Lisaks uuendatakse altarilaud ja lisanduvad veel mõned mööblidetailid. Koori- ehk altariruumi astmete külgedele tulevad käsipuud. Lõpule viiakse ka kogu elektrisüsteemi uuendamine ja paigaldatakse uued valgustid.

Edasi loe Saarte Häälest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)