Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Lauluvõistluse võitnud Margus Vaher paneb muusikasse hinge

16.01.2008 | | Rubriik: Kultuurielu

Eesti Televisiooni lauluvõistluse «Kaks takti ette» 2007. aasta võitjaks hääletasid televaatajad Tartu ülikooli 23aastase teoloogiatudengi Margus Vaheri. Eesti Kirik päris noorelt muusikult ja teoloogilt, kuidas ta oma kutseid ühendab.

Õpid TÜ bakalau-reuseastmes usuteadust. Kuidas teoloogiaüliõpilasest laulja sai?
Teoloogiat asusin Tartu ülikoolis õppima 18aastaselt. Paralleelselt õpingutega tegelesin ka muusikaga – nii laulmise kui kitarriõpingutega. Usuteadus ja muusikaõpingud on kogu aja käinud käsikäes ja üksteisest sõltumatult. Laulmisega olen nüüdseks tegelnud üle seitsme aasta, professionaalse juhendamise all viimased kolm.
Millised on Sinu kui muusiku ja teoloogi tulevikuplaanid ning kuidas need kaks üldse kokku klapivad?
Minu jaoks on teoloogia alati olnud humanitaarteaduste kuningas, kui nii võib väljenduda. Asusin seda eriala õppima, sest mind huvitavad eri maade kultuurilugu, filosoofia, usundilugu ja erinevad keeled.
Erialast tööd end tulevikus veel tegemas ei näe, sest selle jaoks on vaja kutsumust, mida mina pole veel tundnud, aga ma ka ei välistaks seda. Naudin usuteaduskonnas õppimist väga ja kes teab, mida elu toob! Siinkohal minu tervitused dekanaadi armsatele töötajatele ja dekaan Riho Altnurmele.
Missugused on teie bändi Kesköö lood ning kust inspiratsiooni saate?
Kesköö muusika on emakeelne, ajendatud luuletajatest nagu Ernst Enno, Doris Kareva, Betti Alver, kelle loomingut olen viisistanud nii mina kui teised bändiliikmed. Minu jaoks on oluline, et lisaks kaunile meloodiale oleks laulus ka kandev sõnum, mis inimeses midagi ärataks, vastu helisema paneks. Stiililiselt määratledes on meie muusika segu jazz’ist, bossast, folkmuusikast. Kellel huvi, siis helinäiteid meie muusikast saab kuulata leheküljelt http://www.myspace.com/kesk88.

Küsis Merje Mänd

Teised temast

Kristi Lont, sõber ja koolikaaslane:
Marguse kohta on palju häid sõnu. Ta on soe, hooliv ja abivalmis. Ta on väga hea sõber. Margus on inimene, kellele meeldib oma hinge õpetada ja täiendada ning ta loeb palju sellealast kirjandust.
tema kui muusiku kohta oleks ehk kõige täpsem öelda, et ta teeb seda sellepärast, et armastab muusikat kogu ihu ja hingega. Ta teeb seda enda rõõmuks, kuid samas hindab ta väga oma kuulajaid. Ja kui ta laulab, siis on näha, et ta oleks justkui oma pilve peal, nautides olukorda ning arenedes veelgi paremaks. Ta ei ole kõrtsilaulik, vaid väärt muusik, kes on hinnatud igas mõttes.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)