Laulupeo moto konkursile oodatakse töid 23. juuniks

11.04.2007 | | Rubriik: Määratlemata

Möödunud aasta oktoobri lõpus  asutati  EELK Kirikupäeva ja Vaimuliku Laulupeo sihtasutus, mille tegevuse eesmärk on ette valmistada ja korraldada kirikupäevi ning laulupidusid.

Kirikupäev ja vaimulik laulupidu on mitmel aastal EELK liikmeid ja külalisi ühendanud ja rõõmustanud, pakkudes nii noortele kui ka vanadele võimalust kokku tulla ühiseks osaduseks. 2000. aasta Pärnu ning 2005. aasta Tartu kirikupäev annavad tunnistust ilusa traditsiooni tekkimisest.

Vastloodud sihtasutuse esimene ülesanne ongi läbi viia juba järgmine, 2010. aastal Tartus toimuv kirikupäev ja laulupidu. Sihtasutusel on oma nõukogu koosseisus Jüri Ehasalu (esimees), Joel Luhamets, Jaan Tammsalu, Ene Üleoja ja Piret Aidulo ning  juhatus koosseisus Heli Jürgenson, Kaie Tanner ja Elo Süld.

SA nõukogu ja juhatus on tööle asunud ning  kuulutanud välja 2010. a kirikupäeva  moto konkursi, mille siinkohal toome üleskutsena kõigi lugejateni.

11.–13. juunini 2010 toimub Tartus taas EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu. Otsime sellele ühist ja ühendavat juhtmõtet, mis võib põhineda Piibli kirjakohal, laulu- või koraalitekstil või olla vabalt välja mõeldud ilus juhtlause.

Moto ei pea olema pikk, piisab paarist lausest või ainult mõnest sõnast – näiteks oli eelmise kirikupäeva motoks Tarkuse allikale. Moto ühendab kõiki kirikupäeva sündmusi, kaunistab nende atribuutikat ning selle põhjal luuakse laulupäeva motolaul. Motosid hindavad sihtasutuse juhatus ja nõukogu.

Konkursi võidutöö esitaja saab auhinnaks Eesti Kiriku aastatellimuse.

Võistlustööd palume saata EELK Konsistooriumisse (Kiriku plats 3, Tallinn), ümbrikule märkida EELK Kirikupäeva ja Vaimuliku Laulupeo SA või e-postiga heli.jyrgenson@eelk.ee ja kaie.tanner@kul.ee hiljemalt 23. juuniks.

Lähem info ja kontakt: Heli Jürgenson, EELK Kirikupäeva ja Vaimuliku Laulupeo SA juhatuse esimees, e-post: heli.jyrgenson@eelk.ee, tel 551 0877.

EELK Kirikupäeva ja Vaimuliku Laulupeo SA juhatus

2 Kommentaari artiklile “Laulupeo moto konkursile oodatakse töid 23. juuniks”

  1. Külaline ütles:

    Iga inimene peab muutuma oma südames,ehk vaimulik ärkamine algab tema mõttemaailmast,mis puututab kogu ta olemust,see üksnes toimub ainult Jeesuse Kristuse Väe abil!
    Jeesus ütles;Ilma minuta te ei suuda midagi!Tasub sellele mõelda,et me sõltume Jumalast,ainult koos Temaga võib imesid sündida,kes on Kristusega osaduses ja armastuses.Armu ja rahu teile kõigile!

  2. Külaline ütles:

    Laena mulle sünti, Vanemuine!

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)