Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Laulupeo korraldus ja kiriku ehitus käivad käsikäes

07.12.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Laulupidu on ka praegu tartlastele südameasjaks, kui selle toimumiseni on jäänud seitse kuud. Peo esimene kontsert on Maarja kirikus. Rita Puidet

Nädal tagasi toimus Tartus järgmise aasta juubelilaulupeo esimene üritus ja kuulutati välja Maarja kiriku taastamise järgmine etapp.

28. novembri keskpäeval kogunes saabunud külmast hoolimata Maarja kiriku juurde paras seltskond, et saada osa Tiigi Seltsimaja korraldatud laulupeo avaüritusest. Meeleolu oli ülev, huvi ja kaasaelamisega kuulati linnapea Urmas Klaasi sõnavõttu. „Minu jaoks on laulupidude lugu eesti rahva suureks kasvamise, eesti rahva ühtehoidmise lugu. Seda ühtsust ja ühtset tunnet on meil alati vaja, ka täna. Tähistagem Eesti laulupeo 150. sünnipäeva vääriliselt ilma tülide ja kaklusteta kokku hoides rõõmsal meelel,“ sõnas meer.
Rõõmus meel ja koguduse õpetaja Joona Toivaneni palvesõnadele kaasaelamise vaim soojendasid hinge. Lauluga Jumalat kiites ja Eestimaad ülistades kinnitasid kohalolijad, et laulupeokirik Tartu Maarja kirik saab taastatud. Lähipäevil teatab kiriku taastamise sihtasutus vundamendi toestamise ja vahelagede valamise riigihanke võitja. Linnapea aga kuulutas avalikuks tööde järgmise etapi – torni taastamise.
Ühtsustunnet aitasid kinnitada laulupeo korraldustoimkonda kuuluvad Anu Lamp, Riina Roose ja Karl Laumets. Kuulda sai toredaid meenutusi esimesest laulupeost, mille puhul sai toonasest Postimehest lugeda, et „juba esimese rea järele hakkas hirm nõtkuma“.
Laulupeoüritusi jagub Tartus järgmise aasta juunis kolmele päevale. 21. juunil on vabaõhujumalateenistus, kontsert laululaval on 22. juunil. Piletimüük kuulutati pidulikult avatuks just avaüritusel Maarja kiriku ees. Piletit ostes saavad kõik teha viie euro suuruse annetuse Maarja kiriku torni ja kogu kiriku taastamiseks.
Et avastada Tartus laulupeoga seotud paiku, võib ette võtta 5,5 km pikkuse retke. Juhised selleks leiab Tartu laulupeo lehelt Facebookis. Laulupeo kodulehekülg internetis on https://tartulaulupidu.ee.
Rita Puidet

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)