Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Laulupäevade traditsioonil uus hingamine

03.06.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Järva praostkonna laulurahvas Koeru kirikus. Foto: Tiit Kuusemaa

23. mai uduvihmasel hommikul kogunes Järva praostkonna laulurahvas Koeru kirikusse. 
See laulupäev kujunes mitmes mõttes eriliseks. Tuntav oli juba tuleva-aastase Tartu laulupäeva ootus. Ühislaulu vahel esitasid oma laule koguduste koorid, kellest igaühel on välja kujunenud täiesti omanäoline repertuaar.
Aegviidu koguduse naiskoor Anu Marelle Siitase juhatusel esitas Hugo Lepnurme laule. Aegviidu koor valmistub nüüd juba sellesuviseks suureks laulupeoks. Türi naiskoor solistidega Janika Oja dirigeerimisel ja Paide koguduse ansambel eesotsas Olaf Läänega laulsid Koerus oma nõudlikke klassikakavasid juba teada heal tasemel.
Tapa koguduse ansambel Evaly Piksari juhatusel kandis ette kaasaegseid vaimulikke laule. Koeru koguduse ansambel Madli Anne Pindre dirigeerimisel laulis eesti rahvalikke koraale. Esmakordselt astus sel laulupäeval lauludega Pekka Simojoki «Vaikuse missast» üles Järva-Peetri ja Anna koguduse koor Siret Heinaste juhatusel. See alles mõni kuu tegutsenud segakoor viis alla keskmise vanuse ja tõi kaasa elavnemise meie laulurahva seas. 
Ühiskoori laul tõusis võimsalt Koeru kiriku võlvide alla Jumalale kiituseks ning kuulama tulnud kirikulistele rõõmustuseks. Ja lauljaile endile kinnituseks, et laulupäevade traditsioon Järva praostkonnas on leidnud uue hingamise.

Elve Bender
Koeru koguduse ansamblist Madli

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)