Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Laulmine segakooris pakub suurt rõõmu

09.01.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Kui ma enne jõule Tartu Peetri kirikusse segakoori proovi läksin, askeldasid pühakojas vaid õhtuseks kontserdiks valmistuvad külalismuusikud. «Polnud põhjust enam proovi teha, laulud olid selged,» ütles hiljem koorijuht Kristiina Lorenz.

1996. aastast koori juhatav Kristiina Lorenz paneb oma taktikepi all laulma 19 meest-naist, neist neli prouat laulab kooris üle kahekümne aasta. Kaks aastat dirigendist kauem on kooriga seotud Georg Allik, kes lisaks laulmisele täidab krooniku ametit.
«Mulle meeldib laulda, saab nädalas korra noka lahti teha, see on häälele hea. Muidugi tõmbab mind ka seltskond ja koorijuht,» ütleb Georg Allik, kes pensionipõlve pidada ei malda ja on Tartu ülikooli keelekeskuses õppejõuna lepingulisel tööl.
Georg Allik vangutab pisut pead ega tea, kuidas koori vanuse üle arvestust peetakse. 1922. aastal asutati koguduse I pihtkonna koor õpetaja Julius Rutopõllu ajal, ent 1869. aastal rajatud kogudusel oli oma koor juba 1914. aastal. Selle asutamise juures oli tegev II pihtkonna õpetaja Arnold Laur. Igal juhul on koor tegutsenud järjepanu 90 aastat ja pause on lühikest aega olnud vaid sõja ajal.
Aastapäevakontserdil lauldi koos koguduse kammerkooriga, külla tuli ka Nõo sõpruskoor ja meeskvartett, nii kõlas laul suures pühakojas mitmekesisemalt ja muidugi võimsamalt. Laulmas on käidud üle Eesti, kõige vähem ehk Läänemaal, viisi üles võtmata ei möödu ükski koori reis. Selle aasta juunis oodatakse koori Soome Espoosse, kus esinetakse koos Alatskivi kooriga.
Jõuluõhtul teeniti jumalateenistusel kaasa koos koguduse kammerkooriga ja «Püha öö» ning teised kaunid laulud olid tõepoolest korralikult selgeks õpitud. Georg Allik kinnitaski, et talle meeldivad kõige rohkem jõululaulud, sest nendes on palju elurõõmu.
Rita Puidet

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)